نمایش همه
 • ناصرپور امروز ۱۴:۳۳

  مدیر توسعه بازار مشتقه بورس کالای ایران خبر داد:

  تحویل فیزیکی سکه طلا از طریق گواهی سپرده کالایی

  مدیر توسعه بازار مشتقه بورس کالای ایران گفت: برای نخستین بار در معاملات آتی سکه طلا در بورس کالای ایران، تحویل سکه به جای تحویل فیزیکی،از طریق اوراق بهادار مربوطه یعنی گواهی سپرده کالایی انجام می شود.

 • جلال پور دیروز ۱۴:۰۸

  مشاور اقتصادی استاندار کرمان مطرح کرد:

  لزوم تامین مالی باغداران پسته از طریق بورس کالا

  ورود پسته به معاملات بورس کالا می تواند حضور دوباره ایران را در عرصه تجارت جهانی پررنگ کرده و گام نخست برای به دست آوردن جایگاه قبلی ایران در تولید پسته در دنیا محسوب شود.در این راستا به نظر می رسد فروش پسته با نرخ واقعی در بازار جهانی، با ارایه این محصول در بورس کالا امکان پذیر است و تداوم صادرات آن به صورت مستمر نکته ای است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

 • محتشمی پور ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۴:۰۵

  رییس دفتر توسعه صنایع تکمیلی شرکت ملی صنایع پتروشیمی مطرح کرد:

  ورود حقیقی ها به تالار پتروشیمی بورس کالا تصمیمی درست و به جا است

  رییس دفتر توسعه صنایع تکمیلی شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت:ورود حقیقی ها به تالار پتروشیمی بورس کالای ایران می تواند حجم معاملات محصولات پتروشیمی را افزایش دهد.

 • روحانی ۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۴:۴۷

  رییس جمهور مطرح کرد:

  تامین مالی بنگاه های بزرگ از طریق بازار سرمایه

  رییس جمهور گفت:طبق سیاست های دولت دوازدهم، تامین مالی بنگاه های بزرگ از نظام بانکی به بازار سرمایه منتقل می شود.

 • شاپور محمدی ۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۴:۱۰

  شاپور محمدی خبر داد:

  ۳ اقدام مهم سازمان بورس تا پایان سال

  رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: راه اندازی معاملات قرارداد آتی در معاملات سهام، انجام معاملات نفت خام در بورس انرژی و راه اندازی بورس ارز با همکاری بانک مرکزی از جمله اقدامات آتی سازمان‌ بورس تا پایان سال جاری محسوب می شود.

 • خدابخشی ۱۳۹۶-۰۵-۲۳ ۱۲:۱۰

  رئیس فراکسیون نظارت بر اجرای برنامه‌های توسعه کشور:

  ابزارهای بورس کالا در تنظیم بازار کالاهای مختلف راه­گشاست

  رئیس فراکسیون نظارت بر اجرای برنامه‌های توسعه کشور گفت: بازار سرمایه در بحث برنامه ریزی برای بخش های مختلف اقتصادی نقش موثری داشته و استفاده از ابزارهای موجود در بورس کالا از جمله قراردادهای آتی و سلف و سایر ابزارهای مالی به فعالان اقتصادی در بخش های مختلف کمک خواهد کرد.

 • سلطانی نژاد ۱۳۹۶-۰۵-۲۳ ۱۱:۵۱

  مدیرعامل بورس کالای ایران تشریح کرد:

  جزییات ورود خریداران حقیقی به تالار پتروشیمی

  مصوبه هیات پذیرش بورس کالای ایران، امکان ورود اشخاص حقیقی در خرید محصولات پتروشیمی که در بورس کالا با مازاد عرضه روبه‌رو هستند را فراهم کرد.

 • نوری ۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۲:۵۲

  عضو کمیسیون کشاورزی مجلس مطرح کرد؛

  طرح قیمت تضمینی گندم در بورس کالا، تدبیر دولت برای حمایت از کشاورزان

  در حال حاضر به دلیل مهیا نبودن زیر ساخت های لازم و روند سنتی مبادلات محصولات کشاورزی، هزینه های زیادی در روند تولید و فروش محصولات روی دوش دولت و کشاورز است، اما در بلندمدت باید سیاست قیمت تضمینی و عرضه کالاها در بورس کالا، جایگزین خرید تضمینی شود که البته به همراه اجرای این سیاست، مهیا کردن زیرساخت ها، امری ضرروی است.

 • سلطانی نژاد ۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۲:۰۰

  مدیر عامل شرکت بورس کالای ایران:

  امکان حضور خریداران حقیقی به معاملات پتروشیمی بورس کالا فراهم شد

  با مصوبه هیات پذیرش بورس کالای ایران، امکان ورود اشخاص حقیقی در خرید محصولات پتروشیمی که در بورس کالا با مازاد عرضه روبه رو هستند، فراهم شد.

 • سلطانی نژاد ۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۹:۱۰

  سلطانی نژاد با تاکید بر "وجود اطلاعات برای همه" مطرح کرد؛

  گسترش دسترسی به بورس کالا با توسعه نظام انبارداری

  گسترش دسترسی به بورس کالا از طریق انبارهای کالایی محقق خواهد شد چرا که این اعتقاد وجود دارد که در بورس‌های اوراق بهادار اگر تالار معاملاتی باعث حضور معامله‌گران بیشتری می‌شود در بورس‌های کالایی حضور انبار و حضور در محل دریافت کنندگان خدمات گیرندگان باعث توسعه بورس کالا می شود.

 • علی ابراهیمی ۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۳:۰۹

  عضوکمیسیون کشاورزی مجلس مطرح کرد:

  برچیدن بال دامپینگ با ورود گندم به بورس کالا

  عضوکمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه عدم با تاخیر بهای گندم کاران ضررهای هنگفتی به کشاورزان وارد می‌کند،گفت: پرداخت به موقع پول کشاورزان توسط دولت، با عرضه گندم در بورس کالای ایران قابل تامین تر بوده و واقعی و شفاف شدن نرخ  کالا با عرضه گندم در بورس کالا امکان پذیر می شود.

 • سلطانی نژاد ۱۳۹۶-۰۵-۱۸ ۱۶:۰۷

  سلطانی نژاد مطرح کرد؛

  صندوق کالاهای ارزشمند کشاورزی راه‌اندازی می‌شود

  بورس کالا به‌ویژه بورس کالای کشاورزی یکی از قدیمی‌ترین و پرسابقه‌ترین بازارها در ایران و حتی جهان است. بورس کالا از آنجایی که می‌تواند محل عرضه کالاهای اساسی کشور باشد، افق پیش روی آن یک افق بلندمدت و بسیار بااهمیت است. البته دلیل مهم دیگر اهمیت بورس کالا در واقع در بخش دیگری به نام " تأمین مالی" نهفته است.

 • بهادر بیژنی ۱۳۹۶-۰۵-۱۸ ۱۴:۲۸

  با امضای توافقنامه ای بین نهادهای ناظر ایران و هند؛

  هندی ها قیر ایران را از تابلوی بورس کالا می خرند

  جانشین رئیس سازمان بورس در امور بین الملل، از امضای قریب الوقوع توافقنامه ای بین نهادهای ناظر ایران و هند خبر داد که امکان خرید و فروش مجموعه ای از محصولات را در بورس های کالایی دو کشور فراهم می کند.

 • مجید پیره ۱۳۹۶-۰۵-۱۸ ۱۰:۵۱

  کارشناس مسئول مرکز پژوهش، توسعه و مطالعات اسلامی سازمان بورس:

  موافقت کمیته فقهی با پیشنهاد بورس کالا مبنی بر تسویه چند مرحله ای

  کارشناس مسئول مرکز پژوهش، توسعه و مطالعات اسلامی سازمان بورس و اوراق بهادار جزئیات جلسه اخیر کمیته فقهی این سازمان را تشریح کرد.

 • سیدحسین سلیمی، نایب‌ رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه ۱۳۹۶-۰۵-۱۸ ۰۹:۴۱

  نایب‌ رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران:

  با موافقت بانک مرکزی، تک‌نرخی شدن ارز در بورس کلید می‌خورد

  با عرضه ارز در بورس، نرخ آن در عرضه و تقاضا تعیین می‌شود و این تنها راهی است که می‌تواند به یکسان‌سازی و تکم نرخی شدن ارز منجر شود.

 • علی ابراهیمی ۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۵:۵۶

  عضو کمیسیون کشاورزی مجلس تشریح کرد؛

  مزایای اکران عمومی طرح "قیمت تضمینی" روی تابلوی بورس کالا

  عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی به مزایای اجرای سیاست قیمت تضمینی در خصوص کالاهای اساسی به ویژه گندم پرداخت و گفت: اصلی ترین مزیت اجرای این سیاست اطمینان بخشی به کشاورزان است تا به کشت یک محصول اقدام کند یا خیر.

 • علی تیموری ۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۳:۰۴

  مدیرعامل تامین سرمایه لوتوس پارسیان خبر داد؛

  عرضه خودرو دنا در بورس کالا از مهر ماه

  مدیر عامل تامین سرمایه لوتوس پارسیان با اشاره به پذیرش خودروی دنا در بورس کالا در اردیبهشت امسال گفت: بر اساس پیش‌بینی‌ها عرضه این خودرو از مهرماه امسال در این بورس آغاز و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ۲۲۰۰ خودروی دنا در بورس کالا عرضه شود.

 • سلطانی نژاد ۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۰۹:۳۲

  پیام مدیرعامل بورس کالای ایران به مناسبت روز خبرنگار

  روز خبرنگار و اهل قلم در ۱۷ مرداد ماه بهانه ای است تا این روز را به همه تلاشگران حوزه خبر و رسانه پاسداشت گفته و به پاس کمک های بی دریغ و صمیمانه تان قدردانی کنیم.

 • سلطانی نژاد ۱۳۹۶-۰۵-۱۵ ۱۳:۲۰

  سلطانی نژاد مطرح کرد؛

  استقبال "آلومینیوم المهدی" به استفاده از گواهی سپرده کالایی

  شرکت آلومینیوم المهدی همواره به دنبال تامین مالی از طریق بورس کالا بوده است که پس از انجام مذاکرات، عنوان شد علاقه مند به استفاده از گواهی سپرده کالایی است؛ از این رو قرار شده انبارهای تهران و بندر عباس این شرکت در بورس کالا پذیرش شوند و از گواهی سپرده کالایی استفاده کند.

 • سلطانی نژاد ۱۳۹۶-۰۵-۱۱ ۱۵:۱۶

  نحوه عرضه کالا به زبان ساده در گفت و گو با حامد سلطانی نژاد؛

  معافیت ۱۰ درصدی مالیاتی برای عرضه کنندگان در بورس کالا

  فرآیند عرضه محصولات در بورس کالای ایران تحت تاثیر عوامل مختلف و بسته به نوع عرضه متفاوت است .به طور معمول هر شرکت یا عرضه‌کننده‌ای که در این بورس پذیرش شده باشد، می‌تواند کالایش را در بورس کالا عرضه کند و براساس نوع قرارداد یا اطلاعیه عرضه در مدت زمان مقرر به پولش دست یافته و طلبش را دریافت کند.

 • علی اکبری ۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۱۶:۵۹

  عضو کمیسیون کشاورزی مجلس مطرح کرد؛

  حذف شبکه های دلالی مرغ با ورود جوجه یک روزه به بورس کالا

  عضو کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی مجلس گفت: ورود جوجه یک روز به بورس کالا  شبکه های دلالی مرغ را حذف می کنند و نرخ مرغ در بورس کالا می تواند با توجه به هزینه تولید و سود منطقی برای مرغدار ان به نوعی تعیین شود که مرغدار نیز از شرایط بازار مصرفی مرغ رضایت جامع داشته باشد.

 • پاپی زاده ۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۱۵:۰۴

  عضو کمیسیون کشاورزی مجلس عنوان کرد:

  ۳ ارمغان اجرای طرح قیمت تضمینی گندم در بورس کالا

  عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اجرای آزمایشی طرح قیمت تضمینی گندم گفت: قیمت تضمینی کارایی بالاتری نسبت به خرید تضمینی دارد و عرضه کالاهای اساسی در بورس کالای ایران به روش قیمت تضمینی می تواند شفافیت اطلاعاتی، مدیریت بهتر تولید و کنترل واردات بی رویه را برای کشور به ارمغان آورد.

 • بورس كالا ۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۱۲:۵۳

  مدیرعامل یک شرکت عرضه کننده عنوان کرد:

  مهم‌ترین دستاوردهای عرضه جوجه یک‌روزه در بورس کالای ایران

  با توافق میان انجمن تولید کنندگان جوجه یکروزه و اتحادیه مرغ گوشتی قیمت ۱۷ هزار تا ۱۸ هزار ریال برای عرضه هر قطعه جوجه یک روزه در بورس کالای ایران مصوب شده است تا از افزایش کاذب قیمت ها در بازار تحت تاثیر به هم خوردن توازن عرضه و تقاضا جلوگیری به عمل آید.

 • سبحانی ۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۱۵:۰۱

  سبحانی مطرح کرد:

  کشف قیمت تولیدات فولادی در بورس کالا رقم می خورد

  عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: قیمت گذاری تولیدات فولادی در بورس کالای ایران رقم می خورد و در عین حال برابر فرمول تعیین شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، قیمت های ورق فولادی تابعی از شمش فولاد خوزستان است.

 • مجلس ۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۱۴:۵۹

  عضو هیئت رییسه کمیسیون عمران مجلس مطرح کرد:

  چراغ سبز گندم به بورس کالا با ورود به مسیر تولید استاندارد

  نماینده مردم درود وازنا درمجلس با بیان اینکه نرخ تمام شده گندم داخلی باید همسو با نرخ جهانی تعیین شود،گفت: کاهش هدر رفت گندم نیازمند تجهیز ونوآوری کمباین‌ها و تجهیزات کشاورزی است.

 • باقری ۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۱۴:۳۳

  یک کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد؛

  مدیریت هزینه های دولت در قیمت تضمینی گندم با استفاده از ظرفیت های بورس کالا

  ماندن محصول در انبار، خرید ارزان قیمت کالاها از سوی دلالان، دیرکرد پرداخت وجه محصولات از سوی دولت و در نهایت کاهش انگیزه کشاورزان برای تولید از مهم ترین مشکلاتی است که با عرضه محصولات در بورس کالا و اجرای سیاست قیمت تضمینی قابل حل بوده و عرضه در این بازار به ساماندهی هر چه بیشتر بخش کشاورزی در کشور منجر خواهد شد.

 • تیموری لوتوس پارسیان ۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۱۲:۰۱

  مدیرعامل شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان عنوان کرد:

  همکاری شرکت های نرم افزاری برای توسعه صندوق های کالایی

  مدیرعامل شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان بر لزوم توجه به کارایی و عملیاتی بودن ابزارهای جدید معرفی شده به بازار سرمایه تاکید کرد.

 • سلطانی نژاد ۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۱۱:۱۳

  سلطانی نژاد مطرح کرد:

  تنظیم بازار محصولات کشاورزی با استفاده از ابزارهای بورس کالا

  مدیر عامل بورس کالای ایران به بررسی سازوکار فعالیت بورس کالا و ورود برخی محصولات کشاورزی به این بورس پرداخت.

 • علی یزدانی ۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۱۶:۴۹

  معاون وزیر صنعت خبر داد؛

  تسهیل در تولید و فروش محصولات از طریق بورس کالا

  مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: برای تسهیل در امر تولید و فروش در بازار، تفاهم نامه‌ای با بورس کالا و فرابورس برای ارائه محصولات امضا کرده ایم.

 • بورس کالا ۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۱۴:۴۶

  سلطانی نژاد خبر داد:

  تبدیل شدن به مرجعیت قیمتی زعفران و پسته از طریق بورس کالا

  مدیر عامل بورس کالای ایران با بیان اینکه صندوق کالایی زعفران راه‌اندازی می‌شود، گفت:اگر شفاف سازی در کشور ترویج و برای آن جایزه تعیین شود مرجعیت قیمتی برای کالاهای زعفران و پسته از طریق بورس کالا می تواند رخ دهد.