نفت

قیمت نفت برنت امروز ۱۹ سنت، معادل ۰.۴ درصد کاهش یافت و به ۵۳ دلار و ۱۹ سنت رسید.

به گزارش«پایگاه خبری بورس کالای ایران»،در حالی که تقاضا برای نفت خام به دلیل تعطیلی پالایشگاه های آمریکا بعد از طوفان هاروی همچنان پایین است، قیمت نفت امروز با کاهش همراه بود.

همچنین بازار روی طوفان درجه ۵ ایرما متمرکز شده که در حال نزدیک شدن به آبراه های مهم کشتیرانی در دریای کارائیب است.

هرچند بسیاری از پالایشگاه ها و خطوط لوله ای که در نتیجه طوفان هاروی تعطیل شده بودند، در فرآیند از سرگیری فعالیت های خود قرار دارند، اما به گفته تحلیلگران، بازگشت صنعت نفت آمریکا به ظرفیت کامل خود مدتی زمان می برد.

تا روز سه شنبه، حدود ۳.۸ میلیون بشکه، معادل حدود ۲۰ درصد از ظرفیت پالایشگاهی آمریکا همچنان تعطیل بوده، اما تعدادی از این پالایشگاه ها در فرآیند از سرگیری فعالیت خود قرار دارند. برخی دیگر از پالایشگاه ها با ظرفیت پایین در حال فعالیت هستند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا امروز با ۹ سنت، معادل ۰.۲ درصد کاهش به رقم ۴۸ دلار و ۵۷ سنت رسید. قیمت نفت برنت نیز امروز ۱۹ سنت، معادل ۰.۴ درصد کاهش به ۵۳ دلار و ۱۹ سنت رسید.

در همین حال، طوفان ایرما در حال نزدیک شدن به جزایر آنتیگوا، باربودا، آنگوئیلا، مونتسرات، سنت کیتس و نویس، پورتو ریکو، جمهوری دومنیکن در دریای کارائیب و بخش هایی از کوباست.

بانک ای ان زد در یادداشتی نوشت: «در حالی که یک طوفان دیگر در حال نزدیک شدن به سواحل آمریکاست، تجار همچنان محتاط هستند

بر اساس آمارهای تامسون رویترز، حدود ۲۵۰ هزار بشکه از ظرفیت روزانه پالایش نفت در جمهوری دومنیکن و کوبا در مسیر طوفان ایرما قرار دارد. تصاویر ماهواره ای نشان می دهد که چندین تانکر از ترس طوفان مسیر خود را در دریا تغییر داده اند.

منبع:رویترز

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بازار جهانی

آموزش