سکه و ارز

حجم و ارزش معاملات آتی سکه روز گذشته در بورس کالای ایران به ۱۷ هزار و ۱۸۵ قرارداد و ارزش معاملات نیز به ۲ هزار و ۳۸۴ میلیارد ریال رسید.

به گزارش«پایگاه خبری بورس کالای ایران»، در همین حال روز گذشته نرخ‌های طلا و سکه بعد از حدود ۱۰ روز روند افزایشی، معکوس و کاهشی شد به طوری که سکه تمام با کاهش ۱۷ هزار تومانی همراه شد ، این در حالی است که قیمت‌ها در بازار جهانی همچنان افزایشی است.

به این ترتیب در بازار روز گذشته روند قیمت‌ها سمت و سوی کاهشی داشت. هر گرم طلای ۱۸ عیار نزدیک به ۱۰۰۰ تومان کاهش یافت و ۱۲۵ هزار و ۵۴۵ تومان عرضه شد.

هر مثقال طلا با ۴۱۰۰ تومان کاهش ۵۴۳ هزار و ۹۰۰ تومان قیمت دارد و هر اونس طلا برای معاملات در بازار جهانی افزایش پیدا کرد و ۱۳۳۵ دلار و ۹۰ سنت داد و ستد شد.

سکه تمام طرح جدید نیز از کاهش قیمت‌ها بی‌نصیب نمانده و با ارزانی ۱۷ هزار تومانی یک میلیون و ۲۵۸ هزار تومان فروخته شد. نیم سکه و ربع سکه نیز به ترتیب ۶۶۸ هزار و ۲۰۰ و ۳۸۷ هزار و ۴۰۰ تومان در بازار آزاد فروخته شدند.

در معاملات آتی سکه در روز گذشته ۵ سررسید آتی سکه همسو با بازار نقدی روندی منفی داشتند. به این ترتیب قرارداد آتی سکه در سررسید شهریورماه سال ۹۶ با رقم یک میلیون و ۲۵۷ هزارتومان مورد معامله قرار گرفت و ۰.۸ درصد افت کرد.

قرارداد سکه سررسید آبان ماه نیز افت ۰.۷۵ درصدی را تجربه کرد و با رقم یک میلیون و ۲۸۸ هزار تومان داد و ستد شد.

در همین حال قراداد آتی سکه سررسید دی ماه نیز با رقم یک میلیون و ۳۲۱ هزار تومان خریداری شد که نسبت به روز دوشنبه ۰.۶۴ درصد افت داشت.

از سوی دیگر قرارداد آتی سکه تحویل اسفند ماه نیز با ۰.۹۳ درصد افت قیمت با رقم یک میلیون و ۳۵۵ هزارتومان مورد معامله قرار گرفت.همچنین قرارداد آتی سکه تحویل اردیبهشت ماه سال ۹۷ با ۰.۸۲ درصد کاهش با رقم یک میلیون و ۳۹۴ هزارتومان داد و ستد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بازار جهانی

آموزش