سکه

حجم و ارزش معاملات آتی سکه روز گذشته در بورس کالای ایران به ۱۰ هزار و ۹۵۱ قرارداد و ارزش معاملات نیز به یک هزار و ۵۱۱ میلیارد ریال رسید.

به گزارش«پایگاه خبری بورس کالای ایران»، در همین حال روز گذشته طلای جهانی در آغاز مبادلات تحت تاثیر افزایش دوباره ارزش دلار آمریکا و نبود تنش های بیشتر در جهان از جمله در شبه جزیره کره با کاهش روبرو شد.

به این ترتیب قیمت طلا که روز جمعه نزدیک به بالاترین سطح خود در یک سال اخیر رسیده بود، روز گذشته بار دیگر با کاهش همراه شد.

قیمت هر اونس طلا در بازارهای بین المللی روز گذشته با ۰.۸ درصد کاهش به ۱۳۳۵.۹۰ دلار رسیده است.قیمت طلا روز جمعه برای لحظاتی به بیش از ۱۳۵۷.۵۴ دلار در هر اونس رسیده بود که بالاترین رکورد از۱۶  اوت ۲۰۱۶ میلادی بوده است.

در معاملات آتی سکه در روز گذشته ۵ سررسید آتی سکه همسو با بازار جهانی و نقدی طلا روندی منفی داشت. به این ترتیب قرارداد آتی سکه در سررسید شهریورماه سال ۹۶ با رقم یک میلیون و ۲۶۳ هزارتومان مورد معامله قرار گرفت و ۰.۵۵ درصد افت کرد.

قرارداد سکه سررسید آبان ماه نیز افت ۰.۶۴ درصدی را تجربه کرد و با رقم یک میلیون و ۲۹۰ هزار تومان داد و ستد شد.در همین حال قراداد آتی سکه سررسید دی ماه نیز با رقم یک میلیون و ۳۲۲ هزار تومان خریداری شد که نسبت به روز یکشنبه ۰.۵۱ درصد افت داشت.

از سوی دیگر قرارداد آتی سکه تحویل اسفند ماه با رقم یک میلیون و ۳۵۵ هزارتومان مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز یکشنبه ۰.۶۵ درصد افت داشت. همچنین قرارداد آتی سکه تحویل اردیبهشت ماه سال ۹۷ با ۰.۶۷ درصد کاهش با رقم یک میلیون و ۳۹۳ هزارتومان داد و ستد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بازار جهانی

آموزش