نفت

با نزدیک شدن به تعطیلات کریسمس، بهای نفت افزایش یافت و بهای طلا با ثبات همراه بود.

به گزارش«پایگاه خبری بورس کالای ایران»، در آستانه آغاز تعطیلات کریسمس، بهای نفت با اندکی افزایش همراه بود. همچنین اظهارات وزرای انرژی روسیه و عربستان سعودی درباره توافق اوپک بر افزایش بهای طلای سیاه اثرگذار بود.

بر این اساس، بهای نفت خام برنت (شاخص بین المللی) با ۳۵ سنت افزایش به ۶۵ دلار و ۲۵ سنت در هر بشکه رسید؛ این بالاترین سطح از ژوئن ۲۰۱۵ است. بهای نفت وست تگزاس اینترمیدیت (نفت شاخص آمریکا) با ۱۱ سنت افزایش، ۵۸ دلار و ۴۷ سنت در هر بشکه معامله شد که این رقم هم بالاترین سطح از اواسط سال ۲۰۱۵ محسوب می شود.

وزیر انرژی روسیه اعلام کرد: این کشور برای جلوگیری از مازاد تولید، به صورت تدریجی از توافق اوپک خارج خواهد شد. این نگرانی در میان وزرای انرژی وجود دارد که زمانی که تصمیم به خروج از توافق را گرفتیم، با مازاد تولید مواجه نشویم.

وزیر انرژی عربستان سعودی هم اعلام کرد: تصمیم گیری درباره ایجاد تغییرات در توافق اوپک اندکی زود است؛ زیرا این توافق تا پایان سال ۲۰۱۸ تمدید شده است.

کشورهای عضو و غیرعضو اوپک پیشتر موافقت کردند که توافق کاهش روزانه ۱.۸ میلیون بشکه نفت را تا پایان سال ۲۰۱۸ تمدید کنند.

در آستانه تعطیلات کریسمس، بهای طلا هم به دنبال افزایش ارزش دلار، با ثبات همراه بود. بهای هر اونس طلا بدون تغییر ۱۲۶۷.۰۸ دلار معامله شد. طلا در معاملات پیشین به بالاترین سطح از ۶ دسامبر رسیده بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بازار جهانی

آموزش