فولاد

آمار ۹ ماهه تولید فولاد کشور نشان می دهد تولید فولاد میانی از مرز ۱۶ میلیون تن گذشت که حکایت از رشد ۱۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل دارد زیرا تولید سال قبل ۱۳ میلیون و ۸۳۲ هزار تن بود.

به گزارش«پایگاه خبری بورس کالای ایران»، براساس آمار انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران از مجموع ۱۶ میلیون و ۷۳ هزار تن فولاد میانی تولید شده، ۸ میلیون و ۵۳۱ هزار تن سهم بیلت و بلوم و ۷ میلیون و ۵۴۲ هزار تن سهم اسلب است.رشد تولید اسلب نیز ۱۵ درصد و بلوم و بیلت ۱۷ درصد است.

تولید محصولات فولادی ۱۴ میلیون و ۶۳۱ هزار تن شد که نسبت به ۹ ماهه سال گذشته ۹ درصد بیشتر شده است چراکه تولید محصولات فولادی در مدت مذکور ۱۳ میلیون و ۴۴۶ هزار تن بود که در این بین بیشترین تولید مربوط به ورق گرم، سپس میلگرد، ورق سرد، ورق پولدار و در نهایت تیرآهن بود.

تولید ۹ ماهه ورق گرم ۵ میلیون و ۷۵۱ هزار تن، میزگرد ۴ میلیون و ۶۰۱ هزار تن، ورق سرد یک میلیون و ۷۵۳ هزار تن، ورق پوششدار یک میلیون و ۱۳۳ هزار تن و تیرآهن ۷۶۵ هزار تن بود که به ترتیب افت ۸ درصدی، رشد ۹ درصد، ۲۹ درصد، ۴۲ درصد و افت ۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل به ثبت رسید.

در بخش آهن اسفنجی نیز رشد ۲۲ درصدی در تولید ثبت شد یعنی تولید از ۱۳ میلیون و ۵۸۵ هزار تن در ۹ ماهه پارسال به ۱۶ میلیون و ۵۳۹ هزار تن در مدت مشابه امسال رسید.

منبع:چیلان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بازار جهانی

آموزش

IME News