• ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۴
  • کد خبر: 16054
نفت

قیمت هر بشکه نفت برنت بعد از کاهش ۱.۵ درصدی در روز جمعه امروز هم ۶۸ سنت معادل یک درصد افت داشت و به رقم ۶۷ دلار و ۹۱ سنت رسید.

به گزارش«پایگاه خبری بورس کالای ایران»، به دنبال تقویت ارزش دلار، قیمت نفت کاهش های پایان هفته گذشته را امروز هم تداوم بخشید و قیمت نفت برنت به پایین ترین رقم در طی نزدیک به یک ماه گذشته رسید.

انتشار آمار بازار کار آمریکا در روز جمعه که نشان داد سرعت رشد دستمزدها به بالاترین میزان در بیش از ۸ سال و نیم گذشته رسیده موجب تشدید انتظارات تورمی شده و این سبب نگرانی سرمایه گذاران و افت شاخص ها در بازارهای مختلف شده است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت بعد از کاهش ۱.۵ درصدی در روز جمعه و ۲.۷۵ درصدی در کل هفته گذشته، امروز هم ۶۸ سنت معادل یک درصد افت داشت و به رقم ۶۷ دلار و ۹۱ سنت رسید.قیمت نفت خام آمریکا نیز که در جلسه قبل نیم درصد و در هفته گذشته یک درصد افت کرده بود، امروز با ۷۲ سنت کاهش به ۶۴ دلار و ۷۳ سنت رسید.

ارزش سهام های آسیایی امروز بیشترین کاهش را در طی بیش از یک سال گذشته تجربه کرد. ارزش شاخص ها در بورس وال استریت طی هفته گذشته به دلیل ترس از شتاب گرفتن سیاست های انقباضی بانک های مرکزی جهان با افت شدیدی مواجه بود.

افزایش تولید نفت آمریکا نیز دیگر عاملی بوده که با تضعیف تلاش های اوپک و روسیه در زمینه کاهش تولید، موجب کاهش قیمت نفت شده است.آمارهای دولت آمریکا در هفته گذشته نشان داد که میزان تولید نفت این کشور در ماه نوامبر برای اولین بار از سال ۱۹۷۰ میلادی تاکنون به بالای ۱۰ میلیون بشکه رسیده است.

منبع:رویترز

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بازار جهانی

آموزش