طلا

قیمت طلا در بازارهای جهانی در آغاز مبادلات امروز دوشنبه تحت تاثیر آمارهای مثبت اشتغال آمریکا قرار گرفت و با کاهش نسبی روبرو شده است.

به گزارش«پایگاه خبری بورس کالای ایران»،آمارهای مثبت اشتغال آمریکا در ماه ژانویه موجب شده است تا ارزش دلار در برابر سایر ارزهای معتبر بین المللی با افزایش روبرو شود ولی از سوی دیگر شاخص سهام بازار وال استریت با کاهش روبرو شده است.

بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا در بازارهای بین المللی امروز با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۳۳۱ دلار رسیده است. قیمت طلا روز جمعه نیز با کاهش ۱.۲ درصدی روبرو شد که این بیشترین کاهش قیمت طلا در یک روز از ۷ دسامبر به شمار می رود.

قیمت طلا هفته گذشته با بیشترین کاهش از هفته منتهی به ۸ دسامبر روبرو شده است. تازه ترین آمارهای وزارت کار آمریکا نشان می دهد که اقتصاد این کشور طی ماه گذشته ۲۰۰ هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است. اقتصاد آمریکا در سال ۲۰۱۷ میلادی بیشترین تعداد فرصت های شغلی را در ۸ سال گذشته ایجاد کرده است.

دستمزدها در اقتصاد آمریکا نیز طی ماه ژانویه نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد ۲.۹ درصدی روبرو شده که این رقم نیز بیشترین رشد از ژوئن ۲۰۰۹ میلادی به شمار می رود.

انتشار آمارهای مثبت اشتغال در آمریکا موجب گمانه زنی های تازه ای درباره افزایش ۳ باره نرخ بهره فدرال رزرو در سال ۲۰۱۸ میلادی شده است. فدرال رزرو در نشست ژانویه تصمیم گرفت تا نرخ بهره را بدون تغییر حفظ کند. البته فدرال رزرو پیش بینی خود نسبت به نرخ تورم را افزایش داده است.

ارزش دلار آمریکا در برابر ارزهای معتبر بین المللی امروز با ۰.۶ درصد افزایش روبرو شده و به ۸۹.۱۷ واحد رسیده است.شاخص سهام در بازارهای آسیایی نیز امروز با کاهش روبرو شده است. تقاضای فیزیکی طلا در بازار هند طی هفته جاری با افزایش روبرو شده است.

به نظر می رسد انتشار آمارهای مهم اقتصادی چین آمریکا و منطقه یورو طی ساعات آینده تاثیر زیادی بر قیمت طلا و سایر کالاهای راهبردی خواهد داشت.

منبع:رویترز

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بازار جهانی

آموزش