سکه

معامله گران بازار آتی سکه روز گذشته ۲۳هزار و ۷۵۱ قرارداد برای تحویل ماه های آینده به ارزش ۳ هزار و ۹۶۷ میلیارد ریال منعقد کردند.

به گزارش «کالاخبر»، با نزدیک شدن به عید نوروز به طور سنتی بر تقاضای خرید طلا و سکه افزوده می شود و نگاهی به معاملات آتی سکه در نزدیک تر موعد تحویل یعنی اسفندماه جاری نشان می دهد که دیروز قیمت تسویه سکه روی رقم یک میلیون و ۵۶۲ هزار تومان قرار گرفت؛ این در شرایطی است که امروز سکه طرح امام (ره) در بازار نقدی با قیمت یک میلیون و ۵۹۵ هزار تومان معامله می شود و هم اکنون نرخ آتی سکه سررسید اسفند نیز یک میلیون و ۵۷۵هزار تومان است. همچنین دیروز ۴۰۶قرارداد برای سررسید اسفند ماه منعقد شد.

اما در سررسیدهای اردیبهشت و تیرماه سال آینده نیز به ترتیب ۳۶۳ و ۲۰۴ قرارداد به ثبت رسید که بهای سکه برای تحویل اردیبهشت ماه یک میلیون و ۵۸۰ هزار تومان و برای تحویل تیرماه سال آینده یک میلیون و ۶۰۴ هزار تومان بود.

همچنین دو سررسید دورتر بازار که به طور معمول بیشترین حجم قراردادها به این دو سررسید اختصاص دارد، موعد تحویل شهریور و آبان ماه سال آینده هستند که روز گذشته در سررسید شهریور یک هزار و ۶۳۸ قرارداد و در سررسید آبان ۹۷ بالغ بر ۲۱ هزار و ۱۲۵ قرارداد بر تابلوی معاملات درج شد.

بهای سکه در قرارداد تحویل شهریور سال آینده یک میلیون و ۶۳۸ هزار تومان معامله شد و در قرارداد آبان ماه سال ۹۷ نیز معامله گران شاهد ثبت سکه یک میلیون و ۶۷۷ هزار تومانی بر تابلوی معاملات بودند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بازار جهانی

آموزش

IME News