پتروشیمی

عرضه اولیه اوراق سلف موازی استاندارد پلی اتیلن شرکت پتروشیمی ایلام از امروز (یکشنبه) آغاز می شود.

به گزارش «کالاخبر»، عرضه اولیه اوراق سلف موازی استاندارد پلی اتیلن شرکت پتروشیمی ایلام به تعداد ۱۷ میلیون و ۹۹۲ هزار قرارداد و با قیمت ۵۵ هزار و ۵۸۰ ریال در هر قرارداد یک کیلوگرمی، از طریق شرکت کارگزاری تامین سرمایه نوین از ساعت ۱۱ لغایت ۱۲:۳۰ روز جاری انجام خواهد شد و معاملات ثانویه آن از تاریخ ۱۳۹۶.۱۲.۲۸ تا ۱۳۹۷.۱۲.۲۷ ادامه خواهد داشت.
عرضه اوراق به روش گشایش انجام خواهد شد و دامنه نوسان قیمت در عرضه اولیه مثبت و منفی سه درصد خواهد بود.
همچنین، در صورتی که در پایان مدت عرضه اولیه، بخشی از اوراق پذیره نویسی نگردد، متعهد پذیره نویسی مکلف به خرید اوراق باقیمانده به قیمت تعیین شده در بازار است. همچنین در صورتی که در پایان مدت عرضه اولیه، هیچ بخشی از پذیره نویسی اوراق صورت نگیرد، متعهد پذیره نویسی مکلف به خرید اوراق به قیمت پایه خواهد بود.
براساس اطلاعیه عرضه، قیمت خرید بازارگردان در معاملات ثانویه برابر است با قیمت پایه در زمان عرضه اولیه به علاوه ۱۸ درصد سالیانه به صورت روز شمار؛ همچنین بازدهی این اوراق در سررسید در دو حالت قابل تبیین است. درصورتیکه دارندگان اوراق نسبت به اعمال اختیار فروش خود به قیمت « ۱۱۸.۵ درصد قیمت پایه در عرضه اولیه»  اقدام نمایند ، این اوراق در سررسید برای سرمایه گذاران بازدهی یکساله  حداقل ۱۸.۵ درصدی خواهد داشت. اما درصورتیکه شرکت پتروشیمی ایلام نسبت به اعمال اختیار خرید خود به قیمت «۱۱۹ درصد قیمت پایه در عرضه اولیه » اقدام نماید، بازدهی سالانه  اوراق سلف در سررسید حداکثر ۱۹ درصد خواهد بود. 
حداقل اوراق جهت تسویه فیزیکی ۷۷۷،۱۱۷ قرارداد معادل ۱۱۷ تن پلی اتیلن سنگین F۰۷۷۷ است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش