زعفران

در جریان معاملات امروز بازار مشتقه در بورس کالای ایران تعداد ۱۶۲۶ قرارداد آتی زعفران به ارزشی بیش از ۱۴ میلیارد و ۴۲۰ میلیون ریال در دو سررسید شهریور و آبان ماه ۱۳۹۷ منعقد شد که رقمی بیش از ۵ میلیارد و ۹۷۶ میلیون ریال آن مربوط به سررسید شهریور ماه بود و مابقی به معاملات قرارداد آتی زعفران برای تحویل در سررسید آبان ماه اختصاص داشت.

به گزارش «کالاخبر» ؛ تعداد ۷۲۰ قرارداد آتی زعفران برای تحویل در شهریور ۹۷ در حالی معامله شد که قیمت هر قرارداد در آخرین معامله به رقم ۸۳ هزار ریال افت کرد که این رقم پایین ترین قیمت طی معاملات امروز بود. همچنین قیمت هر قرارداد در سررسید مذکور در بالاترین سطح به رقم ۸۳ هزار و ۲۰۰ ریال رسید تا معامله گران در همه معاملات این سررسید شاهد نوسان منفی قیمت ها باشند.

قیمت هر قرارداد آتی زعفران برای تحویل در آبان ماه ۹۷ نیز در حالی در تمامی معاملات به رقم ۹۳ هزار و ۲۰۰ ریال کاهش یافت که در این رقم با ثبت افت نزدیک به سه درصد منفی به پایین ترین سطح در معاملات روز جاری رسید.

در پایان این گزارش می افزاید، تعداد موقعیت های باز قرارداد سررسید شهریور ماه تا پایان معاملات روز جاری نیز در حالی به تعداد ۱۹ هزار و ۶۰۱ موقعیت رسید که در قرارداد آبان ماه امسال تعداد موقعیت های باز به ۹۵۲۲ موقعیت تغییر یافت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.