• ۱۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۲
  • کد خبر: 19443
اوپک

اوپک تاریخ نشست رسمی وزیران این گروه در وین را سه روز عقب انداخت و این نشست را به جای سوم دسامبر که پیش از این اعلام شده بود، ششم دسامبر برگزار می‌کند.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از ایسنا، روسیه و ۹ تولیدکننده غیرعضو اوپک که در پیمان نفتی با این گروه مشارکت کرده‌اند، هفتم دسامبر به مذاکرات در وین خواهند پیوست.

وزیران کمیته نظارتی اوپک و غیراوپک که تقریبا نیمی از عرضه جهانی را کنترل می‌کنند، در ۲۳ ژوئن موافقت کردند تولیدشان را به میزان یک میلیون بشکه در روز افزایش دهند و نرخ پایبندی به توافق کاهش تولید را به ۱۰۰ درصد بازگردانند. اعضای این توافق که از ژانویه سال ۲۰۱۶ اجرایی شد، قرار بود تولیدشان را ۱.۸ میلیون بشکه در روز کاهش دهند اما به دلیل اختلالات تولید برخی از کشورها به خصوص ونزوئلا، میزان تولیدشان بیش از سطح توافق شده کاهش پیدا کرده بود.

اما با وجود توافق برای افزایش تولید به میزان یک میلیون بشکه در روز، مشخص نشده است این افزایش چگونه میان کشورهای مشارکت کننده در توافق تقسیم خواهد شد. وزیران اوپک و غیراوپک در نشست الجزایر اعلام کردند آنها به دقت تقاضای جهانی را ارزیابی می‌کنند تا معلوم شود چه میزان نفت باید تولید شود و بازار دچار اشباع عرضه نشود.

پایگاه خبری "اس اند پی گلوبال پلاتس" برآورد کرده است که ۱.۷ میلیون بشکه در روز صادرات نفت پس از آغاز تحریمها در نوامبر، متاثر خواهد شد.

کمیته مشترک وزیران اوپک و غیراوپک به ریاست عربستان سعودی ۱۱ نوامبر در ابوظبی دیدار خواهند کرد تا به ارزیابی شرایط بازار پرداخته و درباره اقدامات بعدی گفت و گو کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش