مصباحی‌مقدم.jpg

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام معتقد است که بورس کالا در حال حاضر یک بورس توانا و رو به رشد است و تعداد کالاهایی که در این بورس عرضه می شود در حال افزایش بوده و مشاهده می کنیم این بورس نقش محوری در ایجاد تعادل بازارها را داشته است.

حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا مصباحی مقدم رئیس کمیته فقهی سازمان بورس و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در خصوص یازدهمین سالگرد تاسیس بورس کالا و نقش این بورس در ایجاد شفافیت به خبرگزاری میزان گفت: بورس کالا در حال حاضر  یک بورس توانا و رو به رشد است و تعداد کالاهایی که در این بورس عرضه می شود در حال افزایش بوده و مشاهده می کنیم این بورس نقش محوری در ایجاد تعادل بازارها را داشته است.
وی افزود: از گروه محصولاتی که در بورس کالای ایران عرضه می شود، مواد پتروشیمی است که از گستردگی وسیعی برخوردار است و مکانیسم بورس کالا توانسته شفافیت مطلوبی را برای این حوزه به ارمغان بیاورد.
مصباحی مقدم اظهار داشت: همچنین گندم نیز به عنوان یکی از کالاهای ضروری مورد نیاز مردم در این بورس عرضه و معامله می شود؛ جو و ذرت نیز با حجم بالا در ایت بورس عرضه می شود و از این در آینده شاهد آشنایی و حضور بسیاری از کشاورزان کشور در بورس کالای ایران خواهیم بود.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: بورس کالا طی سال های گذشته نقش موثری در تنظیم بازار و شفافیت ایفا کرده و ضمن اینکه کشف قیمت کالاها عادلانه تر شده و به دلیل ایجاد رقابت و واقعی شدن بازارها، پیش بینی برای تولیدکنندگان ممکن شده است.
مصباحی مقدم به ابزاهای مالی بورس کالا اشاره کرد و گفت: اصولا ابزارهای مالی  موجب می شوند تا بازارها گسترش و عمق زیادی پیدا کنند ضمن اینکه ابزارهای نوین کمک بیشتری به بنگاه های اقتصادی می کند تا بتوانند فعالیتشان را افزایش دهند و به دلیل ساختار پوشش ریسک این ابزارها مطمئن باشند که منافعشان در یک رقابت تأمین می شود که بورس کالا نیز از ابزارهای مالی بهره مند است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش