چین

دور شدن از بازار آمریکا و تغییر در سرمایه گذاری چین در کشورهای دیگر ، عکس العملی است در برابر بی اعتمادی و بی ثباتی ناشی از جنگ تجاری بین چین و آمریکا .

به گزارش «کالاخبر» به نقل از سی ان ان، بی ثباتی در سیاست و درگیری های تجاری باعث کاهش شدید اعتماد بین مدیران اجرایی جهان شده است .

طبق یک نظرسنجی که از ۱۳۰۰ مدیر ارشد تجاری به عمل آمد، تعداد مدیرانی که فکر می کنند اقتصاد جهان طی سال آینده کندتر می شود تا ۳۰ درصد نسبت به ۵ درصد ۲۰۱۸ افزایش یافته است .

موج بدبینی به درآمدهای شرکت هم رسیده است. فقط ۳۵ درصد از مدیران اجرایی گفتند که در مورد دورنمای رشدشان طی سال آینده «بسیار مطمئن» هستند . این تعداد در سال گذشته ۴۲ درصد بود .

باب مورتیز، رئیس شرکت PwC گفت نظر مدیران اجرایی جهان در مورد اقتصاد جهان نشان‌دهنده دورنمای اقتصادی در ۲۰۱۹ است که پایین پیش بینی می شود. با افزایش تنش های تجاری و حمایت از تولیدات داخلی اطمینان رو به کاهش است .

این گزارش همزمان با اجلاس سالانه مجمع اقتصاد جهان در داووس سوئیس منتشر شد. مدیران اجرایی ارشد به همراه بانکداران بزرگ و سیاستمداران در کنار هم در این مجمع شرکت می‌کنند.یک موضوع اصلی بحث در سال جاری رکود اقتصاد جهان و تأثیر آن بر شرکتها و دولتهاست .

بنظر می رسد دلیل نگرانی مدیران اجرایی سرار جهان ، بی ثباتی سیاست‌ها ، کمبود کارگران ماهر و قوانین بیش از باشد. در حالی که درگیری های تجاری عامل اصلی نگرانی رهبران تجاری در سراسر جهان است، مدیران اجرایی آمریکا و چین مخصوصا نگران رویارویی این دو کشور هستند .

در آمریکای شمالی ۴۴ درصد مدیران و در آسیا پاسیفیک ۳۸ درصد نگران درگیری‌های تجاری هستند .بسیاری شرکت‌ها در حال تنظیم استراتژی های خود هستند. بیش از ۶۰ درصد مدیرانی که در مورد جنگ تجاری ابراز نگرانی کرده‌اند زنجیره عرضه و استراتژی منابع خود را تنظیم کرده اند.رهبران تجاری در چین در حال تغییر موضعشان نسبت به آمریکا هستند.

 ۵۹ درصد مدیران اجرایی چین در سال گذشته گفتند که آمریکا مهمترین بازار خارجی آنها برای رشد شرکتهایشان است، ولی این تعداد در سال جاری به ۱۷ درصد رسیده است .

دور شدن از بازار آمریکا و تغییر در سرمایه گذاری چین در کشورهای دیگر ،عکس العملی است در برابر بی اعتمادی و بی ثباتی ناشی از جنگ تجاری بین چین و آمریکا .

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش