• ۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۸
  • کد خبر: 2197
6889.jpg

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه پیامدهای تصمیم های لحظه ای در سال های گذشته، متوجه تولیدکنندگان و در نهایت مصرف کنندگان شد، گفت: این تصمیم ها در کار تولید و توزیع اخلال و حقوق تولیدکنندگان و مصرف کنندگان را ضایع می کند.

به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایرن»، مجتبی خسروتاج در شانزدهمین همایش روز ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان، در سالن همایش های صدا و سیما افزود: بخشی از نوسان قیمت ها، نتیجه اخلال هایی است که در نظام تصمیم سازی صورت می گیرد.

وی با تاکید بر اینکه باید حقوق مصرف کنندگان را در چند سطح قیمت، کیفیت و خدمات مورد انتظار مصرف کننده مورد توجه قرار دهیم، گفت: باید پیش، حین و بعد از خرید محصول، به مصرف کنندگان اطلاعات داده شود تا آنها قدرت انتخاب داشته باشند.

خسروتاج با بیان اینکه در کشور با مازاد عرضه و تولید مواجه ایم، گفت: در همین ارتباط با همکاری سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، به دنبال راهکارهای جدید هستیم.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه انحصار در برخی زمینه ها عامل تضییع حقوق مصرف کنندگان است، افزود: ایجاد فضای رقابتی بیش از ۹۰ درصد بازار را تنظیم می کند؛ بنابراین باید زمینه های انحصار را شناسایی کنیم و از بین ببریم.

منبع : ایرنا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بازار جهانی

آموزش