قیر

شرکت نفت جی در تاریخ ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ تعداد ۱۲ قرارداد ۵۰۰۰ تنی (میزان عرضه اولیه) قیر ۶۰۷۰ را در قالب قراردادهای کشف پریمیوم در بورس کالای ایران عرضه خواهد کرد که این قراردادها در ۶ نوبت تحویل خریداران خواهد شد.

به گزارش «کالاخبر»، میزان عرضه قیر در این ۱۲ قرارداد به صورت ۵ هزار تن عرضه اولیه بوده که این قراردادها در ۶ مرحله و در هر مرحله، دو قرارداد تحویل خریداران خواهد شد. 
براساس اطلاعیه عرضه پریمیوم در سایت بورس کالای ایران، در هر مرحله، یک قرارداد حداکثر تا ۱۰ هزار تن امکان افزایش عرضه داشته و میزان افزایش عرضه در قرارداد دیگر حداکثر تا ۱۵ هزار تن اعلام شده است.
همچنین در هر مرحله از تحویل کالا، قیمت مبنا در قرارداد اول براساس قیمت وکیوم باتوم مرغوب در ماه معامله نهایی ضربدر ۱.۱۲ به علاوه پریمیوم لحاظ می شود و در صورت عدم اعلام قیمت، فرمول مصوب شرکت ملی پخش و پالایش براساس میانگین نرخ خرید و فروش دلار حواله ای سامانه نیما ملاک عمل خواهد بود.
در قرارداد دوم کشف پریمیوم در هر مرحله از تحویل نیز قیمت مبنا براساس قیمت وکیوم باتوم معمولی در ماه معامله نهایی ضربدر ۱.۰۷ به علاوه پریمیوم لحاظ می شود و در صورت عدم اعلام قیمت، فرمول مصوب شرکت ملی پخش و پالایش براساس میانگین نرخ خرید و فروش دلار حواله ای سامانه نیما ملاک عمل خواهد بود.
گفتنی است، مرحله نخست تحویل کالای عرضه شده در ۲ قرارداد کشف پریمیوم در تاریخ ۱۱ خردادماه ۹۸ اعلام شده و تحویل قراردادهای دیگر به ترتیب در ماه های بعدی بوده و تحویل کالای عرضه شده در دو قرارداد پایانی نیز مورخ ۸ آبان ماه امسال انجام خواهد شد.
این گزارش می افزاید، تسویه معامله نهایی قراردادهای کشف پریمیوم قیر ۶۰۷۰ شرکت نفت جی به صورت نقدی و اعتباری بوده و تحویل در مخازن بندرعباس صرفا به کشتی های معرفی شده و از طریق خط لوله صورت خواهد گرفت.
برای مشاهده جزییات کامل عرضه ۱۲ قرارداد کشف پریمیوم قیر ۶۰۷۰ نفت جی در بورس کالا به سایت بورس کالای ایران به آدرس http://www.ime.co.ir ، بخش بازارها و اطلاعیه عرضه پریمیوم (جستجوی تاریخ ۲۹ اردیبهشت ماه سال جاری) مراجعه کنید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش