• ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۰
  • کد خبر: 24310
چین

چین اعلام کرد با تعرفه های فزاینده آمریکا که از روز جمعه اجرایی شد، مقابله به مثل خواهد کرد.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از ایرنا، دولت چین تاکید کرده است اوضاع اصلا خوشایند نیست و تهدیدهای آمریکا که امروز عملی شد تدابیر مقابله جویانه چین را درپی خواهد داشت.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا توئیت کرده بود که از امروز جمعه تعرفه های ۱۰ درصدی روی ۲۰۰ میلیارد دلار از کالاهای وارداتی از چین به ۲۵ درصد افزایش خواهد یافت.

او افزود: به تازگی مطلع شده است هیاتی از چین می خواهد برای مذاکره به آمریکا سفر کند اما او خیلی خوشحال می شود که شاهد درآمد ۱۰۰ میلیارد دلاری سالانه آمریکا از تعرفه های بیشتر بر روی چین باشد.

دولت چین بر اساس گزارش این نشریه تهدید کرده است با توجه به اینکه آمریکا تعرفه ها را افزایش داده است چین هیچ چاره ای جز رویارویی با این کشور در جنگ تجاری نخواهد داشت.مساله جنگ تجاری دو کشور و افزایش فشار ترامپ بر چین به پایگاه های اینترنتی کشیده شده است و مردم به تدریج مواضع تندی علیه دولت آمریکا اتخاذ کرده اند.

یکی از کاربران در تارنمای ویبو چین نوشت است: دو دهه قبل ناتو سفارت چین را در بلگراد هدف قرار داد، اما حالا ظاهرا برخی فراموش کرده اند که چین دیگر چین آن زمان نیست و تحت فشارها تسلیم نمی شود.

در آن زمان هم البته چین با آمریکا دچار مناقشه سختی شد و پس از بمباران سفارت این کشور در هفتم می سال ۱۹۹۹ و مرگ سه خبرنگار چینی بود که چینی ها از آمریکا طلب غرامت و عذرخواهی کردند.

جانگ لیفان تحلیلگر سیاسی چین گفته است: اکنون وقت آن است که حول محور رهبری کشور قرار بگیریم و همه با حس میهن پرستی با فشارهای آمریکا مقابله کنیم.

در برخی از نوشتارهای رسانه ای چین هم آمده که مذاکرات با آمریکا دچار بحران شده است اگر آمریکا مذاکره می خواهد مذاکره می کنیم و اگر جنگ تجاری می خواهد می جنگیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش