نظر افضلی

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: خوشبختانه باتوجه به عرضه زعفران در بورس کالا بازار این محصول از شفافیت بالایی برخوردار شده و دست دلالان در خصوص نوسانات قیمتی و اختلال در بازار این محصول به میزان قابل توجه بسته شده است.

به گزارش «کالاخبر»، نظر افضلی عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس در گفت‌وگو با خانه ملت در خصوص دلایل افزایش قیمت زعفران در بازار طی هفته‌های اخیر، گفت: از فصل برداشت زعفران زمان بسیار زیادی گذشته است و می‌توان گفت کشاورزان تمامی محصولات تولیدی و برداشت شده خود را به بازار عرضه کرده‌اند.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در حال حاضر با وجود گذشت زمان از فصل برداشت زعفران تا حدودی عرضه این محصول به بازار کاهش داشته است، ادامه داد: کشاورزان به دلیل نیازهای مالی و بالا بودن هزینه تولید و برداشت محصولی مانند زعفران امکان انبار کردن آن را ندارند و مجبور به عرضه محصول خود به بازار هستند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بر اساس روال سالانه شاهد افزایش قیمت محصولات کشاورزی مانند زرشک و زعفران در این مقطع از سال هستیم، تصریح کرد: به دلیل اینکه کیفیت محصول زرشک به دلیل انبار شدن و گذشت زمان افت می‌کند انبارهای آن معمولا تا قبل از آغاز سال تخلیه می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه درصد افزایش قیمت زعفران در سال جاری در مقایسه با میزان سال‌های گذشته بیشتر بوده است، عنوان کرد: خوشبختانه باتوجه به عرضه زعفران در بورس کالا بازار این محصول شفافیت بالایی دارد و به میزان قابل توجهی دست دلالان در خصوص نوسانات قیمتی و اختلال در بازار این محصول بسته شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بازار جهانی

آموزش