نفت

قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات روز جمعه با یک دلار و ۱۶ سنت معادل ۰.۷۵ درصد افزایش به ۶۵ دلار و ۲۰ سنت رسید.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از رویترز، به دنبال نگرانی ها از تشدید تنش ها در خاورمیانه و اختلال در عرضه نفت خاورمیانه که یک پنجم نفت جهان را تامین می کند، قیمت نفت روز جمعه یک درصد افزایش داشت و نفت خام آمریکا افزایش هفتگی ۱۰ درصدی را تجربه کرد.

در همین حال، به دنبال آتش سوزی در پالایشگاه انرژی سولوشن فیلادلفیا که بزرگترین پالایشگاه ساحل شرقی آمریکا به شمار می رود، قیمت بنزین در این کشور حدود ۴ درصد افزایش یافته است.

جیم ریترزبوش، تحلیلگر بازار نفت در باره وضعی فعلی بازار انرژی گفت: افزایش تنش ها بین ایران و آمریکا موجب افزایش قیمت نفت شده است.

هرچند افزایش تنش های ایران و آمریکا عامل اصلی رشد قیمت ها بوده، اما به گفته تحلیلگران، نشست اوایل ماه ژوئن بین اوپک و متحدانش برای تصمیم گیری در مورد سیاست تولید، کاهش احتمالی تنش های تجاری بین آمریکا و چین و آتش سوزی در یکی از بزرگترین پالایشگاه های آمریکا از دیگر عوامل رشد قیمت نفت بوده است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات روز جمعه با یک دلار و ۱۶ سنت معادل ۰.۷۵ درصد افزایش به ۶۵ دلار و ۲۰ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز با ۳۶ سنت معادل ۰.۶۳ درصد رشد به ۵۷ دلار و ۴۳ سنت رسید. بدین ترتیب قیمت نفت برنت رشد هفتگی ۵ درصدی را به ثبت رساند که اولین رشد هفتگی در ۵ هفته گذشته بود. قیمت نفت خام آمریکا نیز در این هفته حدود ۱۰ درصد جهش داشت که بیشترین رشد هفتگی از دسامبر ۲۰۱۶ تاکنون به شمار می رود.

روز پنجشنبه و پس از سرنگونی پهپاد آمریکایی در آسمان ایران قیمت نفت خام آمریکا و نفت برنت به ترتیب شاهد جهشر ۵.۴ و ۴.۳ درصدی بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

سایر رسانه ها

آموزش