نفت

قیمت هر بشکه نفت برنت در معاملات امروز با رشد ۱.۶۵ دلاری نسبت به روز قبل به ۶۶ دلار و ۳۹ سنت در هر بشکه رسید.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از رویترز، پس از آنکه عربستان، روسیه و عراق از تمدید توافق کاهش تولید برای یک دوره شش تا نه ماهه دیگر حمایت کردند، قیمت نفت روز دوشنبه شاهد افزایش بیش از یک دلاری بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت در معاملات امروز با رشد ۱.۶۵ دلاری نسبت به روز قبل به ۶۶ دلار و ۳۹ سنت در هر بشکه رسید.قیمت نفت خام آمریکا نیز ۱.۴۲ دلار افزایش یافت و به ۵۹ دلار و ۸۹ سنت در هر بشکه رسید.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش قصد دارند توافق کاهش تولید را حداقل تا پایان سال ۲۰۱۹ تمدید کنند. تولید کنندگان بزرگ عضو این اتحاد از تمدید توافق حمایت کرده اند.

اوپک، روسیه و دیگر تولید کنندگان عضو ائتلاف اوپک پلاس قرار است روزهای اول و دوم جولای در مورد توافق کاهش تولید تصمیم گیری کنند. این گروه از تولید کنندگان از سال ۲۰۱۷ تاکنون به منظور جلوگیری از کاهش قیمت نفت اقدام به محدود کردن تولید خود کرده است.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه روز یکشنبه گفت، وی در مورد تمدید ۶ تا ۹ ماهه توافق کاهش تولید با عربستان موافق است.

خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان گفته، این توافق به احتمال زیاد برای ۹ ماه تمدید خواهد شد و نیازی به کاهش بیشتر حجم تولید نیست.

تحلیلگران موسسه ای ان زد در یادداشتی نوشتند:هرچند این پیشنهاد نیازمند اعلام موافقت دیگر اعضای گروه اوپک پلاس است، اما به نظر می رسد که این توافق قبلا حاصل شده است.

به دنبال افزایش عرضه نفت آمریکا و کند شدن رشد اقتصاد جهانی قیمت نفت در ماه های اخیر تحت فشارهای فزاینده ای قرار گرفته است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

سایر رسانه ها

آموزش