عسگر اولادی

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین با اشاره به اینکه در حال حاضر حجم بسیار زیادی از پول در ایران سرگردان است گفت: پول های سرگردان فقط از راه تشویق به تولید مهار خواهند شد که این مهم از طریق ایجاد شرکت های سهامی عام محقق می شود.

به گزارش «کالاخبر»، اسداله عسگراولادی با بیان اینکه پولِ در جریان برای هر اقتصادی ضروری است اظهار داشت: پول های در جریان باید در مسیر خود قرار گیرند اما زمانی پول سرگردان است که دولتها نمی دانند با آن باید چه کنند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر حجم بسیار زیادی از پول در ایران سرگردان است افزود: ما باید سعی کنیم پول در جامعه وجود داشته باشد اما در مسیر تولید، توزیع و سرمایه گذاری های مفید و با بازده کافی هزینه شود.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین گفت: وقتی نقدینگی ها و پول در جریان از مسیر صحیح به دست نیامده و نمی دانیم با آن چه کنیم در نتیجه مسیر انحرافی را طی خواهد کرد.

تحلیلگر مسائل اقتصادی تأکید کرد: اگر پول سرگردان به سمت تولید هدایت شود، به تدریج از حجم آن کاسته خواهد شد.

وی با بیان اینکه بورس باید پول سرگردان را به سمت تولید حرکت دهد، افزود: در این صورت به تدریج پول سرگردان مهار خواهد شد، البته بورس راه کم کردن پول سرگردان نیست.

عسگراولادی در ادامه، هدایت پول در مسیر تولید برای مصرف و صادرات را راهکار مهار پول های سرگردان در کشور دانست و گفت: بانک ها، بورس و سهام کارخانه ها پول در جریان را افزایش داده اند.

تحلیلگر مسائل اقتصادی عنوان کرد: در حال حاضر هفت هزار شرکت در ایران داریم که اکثر آن ها خانوادگی اداره می شوند و کسی را به آن راه نمی دهند درصورتیکه مدیریت اقتصاد باید به گونه ای باشد که شرکت های عام در مسیر تولید حرکت کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش