هوشنگ گودرزی

محدودیت‌های ناشی از تحریم موجب شده هم تولیدکنندگان آلومینیوم و هم صنایع پایین‌دستی ارتباط و تعامل بهتری باهم پیدا کنند و بازار آلومینیوم، شرایط مناسب‌تری نسبت به قبل داشته باشد که در این بین بورس کالا با ایجاد بستری شفاف در ایجاد این رونق، نقش مهمی داشته است.

به گزارش «کالاخبر»، یکی از محصولات پرطرفدار بورس کالا، آلومینیوم است که بررسی معاملات این محصول از ابتدای سال جاری تا پایان هفته گذشته در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نشان دهنده رشد ۲۰ درصدی حجم معاملات این محصول است. براساس آمار معاملات بورس کالای ایران، امسال تاکنون ۳۹هزار و ۹۶۰ تن انواع آلومینیوم مورد معامله قرار گرفته است که این مقدار در مدت مشابه سال ۹۷ بالغ بر ۳۳هزار و ۴۴۰ تن بود. در این میان با توجه به روند کاهش موجودی انبارهای آلومینیوم در بازارهای جهانی و روند صعودی تقاضای این محصول در بازارهای داخلی و صادراتی، چشم‌انداز صنعت آلومینیوم روشن است.
رئیس هیات مدیره سندیکای تولیدکنندگان آلومینیوم در گفتگو با خبرگزاری مهر عنوان کرد: «رونق تولید» مهم‌ترین دستاورد تحریم‌ها برای صنعت آلومینیوم است به طوریکه محدودیت‌های مربوط به واردات کالا به کشور، فرصتی برای تولیدکنندگان داخلی است تا صنعت آلومینیوم از این فرصت به‌خوبی بهره ببرد.
هوشنگ گودرزی تأکید کرد: محدودیت‌های ناشی از تحریم موجب شده هم تولیدکنندگان آلومینیوم و هم صنایع پایین‌دستی ارتباط و تعامل بهتری باهم پیدا کنند و بازار آلومینیوم، شرایط مناسب‌تری نسبت به قبل داشته باشد که در این بین بورس کالا هم با ایجاد بستری شفاف در این رونق، نقش مهمی داشته است.
وی در مورد مزایای عرضه محصولات در بورس کالا گفت: شفافیت، کشف مناسب قیمت و تضمین معاملات به همراه رسیدن مواد به دست مصرف کننده در صنایع پایین دستی از جمله مزایای حضور فعالان صنعت به خصوص صنایع پایین‌دستی در بورس کالاست.
وی افزود: ضمن اینکه سندیکای تولیدکنندگان آلومینیوم، پیگیر افزایش عرضه برخی محصولات صنایع آلومینیومی در بورس است که امیدواریم به‌زودی شاهد عرضه محصولات متنوع‌تر و با ارزش‌افزوده بالاتر صنایع آلومینیوم و تکمیل زنجیره محصولات آلومینیومی در بورس کالای کشور باشیم.
این فعال صنعت آلومینیوم در خاتمه تصریح کرد: در تلاش هستیم همواره در تمام مقاطع سال میزان عرضه محصولات در بورس کالا با حجمی مطلوب و دارای استمرار باشد تا بازار نیز از تعادل مناسبی برخوردار باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش