• ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴
  • کد خبر: 27190
نفت

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۵۰ سنت معادل ۰.۸ درصد کاهش به ۶۱ دلار و ۳۹ سنت رسید.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از رویترز، در حالی که پس از اعلام ترامپ مبنی بر وضع تعرفه بر ۳۰۰ میلیارد دلار دیگر از کالاهای چینی و تشدید مجدد جنگ تجاری نگرانی ها از کاهش تقاضا برای نفت افزایش یافته است، قیمت نفت روز دوشنبه کاهش داشت.

در عین حال به دنبال توقیف یک نفتکش حامل سوخت قاچاق در خلیج فارس توسط ایران و نگرانی ها از افزایش مجدد تنش در خاورمیانه قیمت نفت تا حدودی تقویت شده است.

بر اساس این گزارش قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۵۰ سنت معادل ۰.۸ درصد کاهش به ۶۱ دلار و ۳۹ سنت رسید.قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با ۲۴ سنت معادل ۰.۴ درصد کاهش به ۵۵ دلار و ۴۲ سنت رسید.

قیمت هر دو شاخص نفتی در هفته گذشته کاهش داشت و نفت برنت و نفت خام آمریکا به ترتیب بیش از ۲ و حدود یک درصد افت کردند.

بانک آمریکایی گلدمن ساکس در گزارشی نوشت: به دلیل تضعیف فعالیت های اقتصادی، فضای نامساعد تجاری و جنگ تعرفه ای تقاضا برای نفت در سال ۲۰۱۹ تضعیف شده است.

ترامپ هفته گذشته گفت، ۱۰ درصد تعرفه بر ۳۰۰ میلیارد دلار دیگر از کالاهای آمریکایی وضع خواهد کرد و اگر شی جینپینگ، رئیس جمهوری چین به سرعت برای انعقاد یک توافق تجاری دست به کار نشود، ممکن است تعرفه ها از این نیز فراتر برود.

با وضع تعرفه های جدید، عملا تمام کالاهای صادراتی چین به خاک آمریکا مشمول جنگ تعرفه ای می شود. چین روز جمعه قول داد که تصمیم ترامپ را تلافی خواهد کرد. بدین ترتیب آتش بس تجاری یک ماهه میان دو غول اقتصاد جهان پایان پذیرفته است. جنگ تجاری موجب کاهش رشد اقتصادی و در نتیجه کاهش تقاضای جهانی برای نفت شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش