5275-16401.jpg

یک کارشناس بازار پولی و مالی با بیان پیش‌بینی خود از وضعیت نرخ ارز در ماه‌های آتی عنوان کرد:اگر یک حالت سینوسی را برای نرخ ارز در سه ماهه اول سال ۱۳۹۵ متصور شویم قطعا قیمت‌ها در بازار آزاد به صورت تدریجی افزایش می‌یابد و در کانال ۳۶۰۰ تا ۳۷۰۰ تومان قرار می‌گیرد.

به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، مسعود گل‌شیرازی درباره وضعیت ارز در ماه‌های آتی اظهار کرد: اگر یک حالت سینوسی را برای نرخ ارز در سه ماهه اول سال ۱۳۹۵ متصور شویم قطعا قیمت‌ها در بازار آزاد به صورت تدریجی افزایش می‌یابد و در کانال ۳۶۰۰ تا ۳۷۰۰ تومان قرار می‌گیرد. از طرفی قیمت بازار مبادلاتی نیز افزایش پیدا می‌کند، سپس این دو قیمت همسان می‌شوند و در نهایت بعد از یکسان‌سازی نرخ ارز به قیمتی در حدود ۳۴۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان می‌رسند. اما پس از آن، این نرخ تا پایان سال یک روند افزایشی اما به صورت تدریجی و آرام و با شیب ملایم را در پیش خواهد گرفت.

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان در خصوص کوتاه شدن صف انتظار ارز نیز گفت: این خبر بسیار خوبی در این زمینه است که اداره بین‌الملل بانک مرکزی آن را اعلام کرده است و  احتمالا حکایت از این مساله دارد که این پدیده‌ای که طی چند ماه گذشته اتفاق افتاده و واردات در کشور حالت انقباضی به خود گرفته است، هنوز ادامه دارد و این اتفاق برای ما حکایت از عدم عبور از دوره رکود را دارد.

 

منبع: اقتصاد نیوز

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بازار جهانی

آموزش