نفت

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۰.۱ درصد کاهش به ۶۴ دلار و ۵۰ سنت رسید.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از رویترز، در حالی که عربستان ادعا کرده عملیات تولید نفت در تاسیسات نفتی اش را تا پایان ماه جاری از سر خواهد گرفت و در شرایطی که در آستانه کاهش نرخ بهره در آمریکا معاملات به شکلی محتاطانه انجام می گیرد، قیمت نفت امروز اندکی کاهش داشت.

شاخص کلی ام اس سی آی در منطقه آسیا و اقیانوسیه در خارج از ژاپن امروز شاهد رشد ۰.۱۳ درصدی بود، در حالی که شاخص نیکی ژاپن ثابت بود. ارزش سهام در بورس وال استریت روز سه شنبه اندکی کاهش داشت و شاخص اس ان پی ۵۰۰ شاهد افزایش ۰.۲۶ درصدی بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۰.۱ درصد کاهش به ۶۴ دلار و ۵۰ سنت رسید. بیش از ۶۰ درصد از رشد قیمت نفت که در ابتدای هفته و پس از حمله پهپادهای یمنی به تاسیسات نفتی عربستان رخ داده بود خنثی شده است. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با نیم درصد کاهش به ۵۹ دلار و ۶ سنت رسید، در حالی که روز دوشنبه این رقم تا ۶۸ دلار و ۳۸ سنت بالا رفته بود.

عبدالعزیز بن سلمان وزیر انرژی عربستان روز سه شنبه با هدف اطمینان بخشیدن به بازار نفت گفت، کشورش تا پایان ماه جاری تولید نفت را به حالت عادی بر خواهد گرداند.

آکرا تاکی، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: با توجه به اینکه اقتصاد جهانی عملکرد مطلوبی ندارد، فکر می کنم رشد قیمت نفت نتوانسته مدت زیادی دوام بیاورد.

با این وجود تداوم تنش های ژئوپلتیک موجب شده تا قیمت نفت و برخی دارایی های امن نظیر اوراق قرضه دولت آمریکا همچنان از قیمت و بازدهی بالایی برخوردار باشند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش