مس

گروه مطالعات بین‌المللی مس داده‌های اولیه عرضه و تقاضای جهانی مس در ماه ژوئن ۲۰۱۹ را در بولتن مس خود منتشر کرد. پایگاه داده آماری آنلاین بولتن و ICSG، داده‌های مفصلی را برای معادن مس، تولید و مصرف مس، سهام و قیمت‌ها ارائه می‌دهد.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از مس پرس، داده‌های اولیه حاکی از آن است که تولید معدنی در جهان طی نیمه اول سال ۲۰۱۹ حدود ۱،۴ درصد کاهش یافته است، تولید کنسانتره یک درصد افت پیدا کرده و تولید کاتد SXEW حدود ۳،۵ درصد کاهش داشته است.

بنا به گزارش گروه مطالعات بین‌المللی مس، کاهش تولید در دو کشور بزرگ تولیدکننده مس یعنی شیلی و اندونزی بیش از رشد تولید سایر کشورها بوده است. تولید در شیلی به‌ عنوان بزرگ‌ترین کشور تولیدکننده مس معدنی در جهان، به دلیل پایین بودن عیار سنگ معدن مس حدود ۲،۵ درصد کاهش یافته است. تولید کنسانتره در اندونزی به دلیل انتقال دو معدن اصلی این کشور به مناطق با سنگ کانی با عیار متفاوت منجر به کاهش ۵۵ درصدی مواجه شده است.

این گزارش می‌افزاید: تولید در جمهوری دموکراتیک کنگو و زامبیا پس از رشد مجموع ۱۳ درصدی در سال ۲۰۱۸، در نیمه اول سال ۲۰۱۹ بدون تغییر باقی ماند، به‌ طوری‌ که کاهش موقتی تولید در برخی از معادن توسط عملیات افزایش تولید برخی معادن دیگر جبران شد. همچنین، تولید در

پرو به‌ عنوان دومین کشور بزرگ تولیدکننده مس معدنی در جهان، استرالیا، چین و مغولستان به دلیل بهبود عیار سنگ کانی و بهبود تولید واحدهایی که در سال ۲۰۱۸ با محدودیت تولید مواجه بودند، افزایش‌یافته است.

بر اساس شاخص‌های منطقه‌ای، تولید معادن آمریکای شمالی در حدود ۲ درصد و در اقیانوسیه ۷ درصد افزایش یافته است، اما در آسیا ۶ درصد، در آمریکای لاتین یک درصد و در اروپا سه درصد کاهش پیدا کرد و در آفریقا اساساً بدون تغییر باقی ماند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش