ارز

تازه ترین نظرسنجی رویترز از تحلیلگران و استراتژیست های اقتصادی نشان می دهد ارزش یوان چین تا پایان امسال در برابر دلار آمریکا به پایین ترین سطح خود از ۲۰۰۸ میلادی خواهد رسید.

به گزارش «کالاخبر»، این نظرسنجی نشان می دهد تشدید جنگ تجاری بین آمریکا و چین می تواند ارزش یوان را تا پایان امسال در برابر دلار به پایین ترین سطح از بحران مالی و اقتصادی ۲۰۰۸ میلادی برساند.

این در شرایطی است که مقام های چینی با هدف مقابله با اقدامات تعرفه ای آمریکا، سعی کرده اند ارزش یوان را پایین نگه دارند تا صادرات را افزایش دهند.

در شرایطی که نگرانی ها درباره روند انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا رو به افزایش است، هرگونه حل و فصل مناقشات تجاری در مذاکرات هفته آینده می تواند تاثیر زیادی بر ارزش یوان و دلار داشته باشد.

پس از آنکه واشنگتن در ماه آگوست چین را به دستکاری در نرخ ارز و کاهش ارزش یوان متهم کرد، بانک مرکزی چین اجازه داده است تا ارزش یوان در برابر دلار ۲ درصد کاهش یابد.

نظرسنجی رویترز از بیش از ۶۰ استراتژیست ارز خارجی نشان می دهد که ارزش یوان تا پایان ۲۰۱۹ میلادی یک درصد کمتر از پایین ترین رقم آن در ده سال اخیر خواهد بود. هر دلار آمریکا ده سال پیش در برابر ۷.۲۰ یوان داد و ستد شده و این پایین ترین ارزش یوان بوده است. روز دوشنبه هر دلار آمریکا در برابر ۷.۱۵ یوان مبادله شده است. بازارهای مالی و ارزی چین تا ۷ اکتبر تعطیل خواهد بود.

پیش بینی می شود ارزش یوان در برابر دلار تا مارس ۲۰۲۰ میلادی در همین محدوده خواهد بود و پس از آن هر دلار در برابر ۷.۱۶ یوان داد و ستد خواهد شد.

بیش از ۶۰ درصد تحلیلگران و استراتژیست های شرکت کننده در نظرسنجی پیش بینی کرده اند که روابط تجاری آمریکا و چین طی ماه های آینده بدتر خواهد شد یا به همین منوال ادامه خواهد یافت و بقیه پیش بینی کرده اند که شرایط بهتر خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش