• ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳
  • کد خبر: 31837
نفت

اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی خود از قیمت نفت در نیمه اول سال ۲۰۲۰ را ۵ دلار در هر بشکه کاهش داد.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از اویل پرایس، اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش دورنمای کوتاه مدت انرژی در اکتبر پیش بینی قیمت نفت را ۵ دلار در هر بشکه کمتر از گزارش ماه قبل اعلام کرد.

دلیل این کاهش در پیش بینی قیمت نفت که حالا تا ۵۷ دلار در هر بشکه تا سه ماهه دوم ۲۰۲۰ پایین آمده است، افزایش ذخایر نفت جهان طی نیمه اول ۲۰۲۰ است.میانگین قیمت نفت خام برنت در ماه سپتامبر ۶۳ دلار در هر بشکه بود.

در حالی که اداره اطلاعات انرژی افزایش خطر اختلال بیشتر در عرضه نفت خام را قبول دارد، ولی اعلام کرد که این خطر با افزایش بی ثباتی در رشد اقتصادی و رشد تقاضای نفت در آینده جبران میشود.

این اداره تخمین می زند میانگین تولید نفت خام اوپک در سپتامبر ۲۸.۲ میلیون بشکه در روز باشد که ۱.۶ میلیون بشکه پایین تر از ماه اوت است. تولید نفت آمریکا هم طبق آخرین اطلاعات کاهش یافته است:  ۱۱.۸ میلیون بشکه در جولای که ۰.۳ میلیون بشکه در روز کمتر از تولید ماه ژوئن است.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا تولید نفت خام در کل سال ۲۰۱۹ را ۲۹.۸ میلیون بشکه در روز پیش بینی می کند که ۲.۱ میلیون بشکه در روز کمتر از تولید در کل سال ۲۰۱۸ است. انتظار می رود تولید نفت اوپک در کل سال ۲۰۲۰ با ۲۹.۶ میلیون بشکه در روز کمتر از ۲۰۱۹ باشد.

در مورد آمریکا، انتظار می رود میانگین تولید نفت در کل سال ۲۰۱۹ ، ۱۲.۳ میلیون بشکه در روز باشد که ۱.۳ میلیون بشکه بیشتر از ۲۰۱۸ است. پیش ‌بینی می‌شود تولید نفت آمریکا در کل سال ۲۰۲۰ افزایش یابد و به ۱۳.۲ میلیون بشکه در روز برسد. در این صورت افزایش تولید آمریکا کاهش تولید اوپک برای سال آینده را جبران میکند.

تولید نفت اوپک و آمریکا در ۲۰۱۸ به طور متوسط ۴۲.۹ میلیون بشکه در روز بود. انتظار می رود این رقم برای سال ۲۰۱۹ ، ۴۲.۱ میلیون بشکه در روز و در سال ۲۰۲۰ ، ۴۲.۸ میلیون بشکه در روز باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش