نفت

قیمت نفت برنت امروز با ۵ سنت معادل ۰.۱ درصد رشد به ۵۹ دلار و ۶۷ سنت رسید، اما همچنان در مسیر کاهش هفتگی حدودا ۴ درصدی باقی ماند.

به گزارش «کالاخبر»، به نقل از رویترز، پس از پشت سر گذاشتن یک هفته دشوار، قیمت نفت روز جمعه شاهد افزایش بود، اما به دلیل افزایش عرضه نفت و نامشخص بودن سرنوشت تقاضا همچنان در مسیر کاهش هفتگی حدودا ۴ درصدی باقی ماند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا امروز برای اولین بار در طی ۴ روز گذشته با ۱۸ سنت معادل ۰.۳ درصد افزایش به ۵۴ دلار و ۳۶ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا در مسیر کاهش هفتگی بیش از ۴ درصدی قرار گرفته است.

قیمت نفت برنت نیز امروز با ۵ سنت معادل ۰.۱ درصد رشد به ۵۹ دلار و ۶۷ سنت رسید، اما همچنان در مسیر کاهش هفتگی حدودا ۴ درصدی باقی ماند.

نگرانی ها در مورد رشد اقتصاد جهانی در کنار نگرانی در مورد آینده تقاضا برای نفت همچنان بر بازار سایه افکنده است. این در حالی است که رهبران آمریکا و چین هنوز نتوانسته اند به اختلافات تجاری ۱۶ ماهه خود که موجب کاهش مبادلات تجاری بین این دو قدرت اقتصادی شده است پایان دهند.

استفن اینز، تحلیلگر بازار نفت در موسسه آکسی تریدر در این باره گفت«نگرانی ها در مورد اختلافات تجاری آمریکا و چین تبعات منفی غیرمنتظره ای داشته است.

پس از انتشار آمارهای مثبت از فعالیت های بخش تولیدی چین در روز جمعه، بازار بعد از یک دور متوالی انتشار آمارهای اقتصادی منفی یک نفس راحت کشید.

اما آمارهای منتشر شده در روز جمعه نشان داد که فعالیت های کارخانه ای ژاپن در ماه اکتبر به پایین ترین رقم خود در طی بیش از ۳ سال گذشته رسیده و این هشدار جدیدی در مورد وضعیت سومین اقتصاد بزرگ جهان بود.

میزان ذخایر نفت خام آمریکا نیز در پایان هفته منتهی به ۲۵ اکتبر با ۵.۷ میلیون بشکه افزایش مواجه بود، در حالی که تحلیلگران انتظار رشد ۴۹۴ هزار بشکه ای را داشتند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش