• ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۱
  • کد خبر: 34412
نفت

قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات روز جمعه با یک دلار و ۲ سنت معادل ۱.۶ درصد افزایش به ۶۳ دلار و ۳۰ سنت رسید.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از رویترز، در حالی که اظهارات یک مقام ارشد آمریکایی خوش بینی ها نسبت به انعقاد توافق تجاری را تقویت کرده است قیمت نفت روز جمعه حدود ۲ درصد افزایش داشت اما نگرانی ها در مورد افزایش عرضه نفت رشد قیمت ها را محدود کرد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات روز جمعه با یک دلار و ۲ سنت معادل ۱.۶ درصد افزایش به ۶۳ دلار و ۳۰ سنت رسید در حالی که نفت خام آمریکا در پایان معاملات دیروز ۹۵ سنت معادل ۱.۷ درصد افزایش داشت و به ۵۷ دلار و ۷۲ سنت رسید.

ویلبور راس، وزیر بازرگانی آمریکا گفته احتمال بسیار بالایی وجود دارد که آمریکا با چین بر سر فاز نخست توافق تجاری به توافق نهایی برسد. وی افزود: اکنون ما در حال بحث در مورد جزئیات پایانی هستیم.

مذاکرات تجاری آمریکا و چین روز جمعه به صورت تلفنی ادامه یافت.

گزارش ماهانه آژانس بین المللی انرژی که برآورد کرده رشد عرضه نفت تولید کنندگان غیراوپکی سال آینده به ۲.۳ میلیون بشکه در روز برسد بر رشد قیمت نفت تاثیر گذاشته است.

محمد بارکیندو دبیر کل اوپک هفته گذشته وضعیت بهتری از بازار برای اوپکی ها ترسیم کرده و گفته بود رشد تولید نفت آمریکا در سال ۲۰۲۰ کند خواهد شر، هرچند که طبق گزارشی که از سوی دبیرخانه اوپک منتشر شده پیش بینی شده که تقاضا برای نفت اوپک کاهش یابد.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) گفته تقاضا برای نفت این سازمان سال آینده به طور متوسط ۲۹.۵۸ میلیون بشکه در روز خواهد بود که ۱.۲ میلیون بشکه کمتر از سال ۲۰۱۹ است. تحقق این پیش بینی به معنای افزایش حدودا ۷۰ هزار بشکه ای تقاضا برای نفت اوپک خواهد بود.

اوپک و متحدانش موسوم به گروه اوپک پلاس قرار است روزهای ۵ و ۶ دسامبر در وین تشکیل جلسه دهد=ند و در مورد ادامه سیاست کاهش تولید تصمیم گیری نمایند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش