آتی

در جریان معاملات هفته گذشته در بازار مشتقه بورس کالای ایران معامله گران تعداد ۳۳۵ هزار و ۲۲۰ قرارداد آتی را به ارزشی نزدیک به ۸۵۰۰ میلیارد ریال منعقد کردند.

به گزارش «کالاخبر»؛ در جریان معاملات هفته قبل ۴۴ هزار و ۸۸۹ قرارداد آتی پسته برای دو سررسید آذر و بهمن ماه ۱۳۹۸ منعقد شد که ارزشی بیش از ۵۰۴۷ میلیارد ریال را رقم زد.

معامله گران تعداد ۲۷۴ هزار و ۸۰۰ قرارداد آتی زعفران نگین را نیز در حالی منعقد کردند که قرارداد مذکور با دو سررسید دی و اسفند ماه ۹۸ پیگیر معاملات خود بود. ارزش معاملات این قرارداد در مجموع به رقمی بیش از ۳۰۵۱ میلیارد و ۵۳۸ میلیون ریال رسید.

۵۶۲۰ قرارداد آتی زعفران پوشال معمولی نیز در سه سررسید آبان، دی و اسفند ۹۸ منعقد شد و ارزش ۴۴ میلیارد و ۵۶۱ میلیون ریالی را در پی داشت.

در جریان معاملات هفته گذشته ۹۹۱۱ قرارداد آتی زیره سبز در دو سررسید آبان و آذر ۱۳۹۸ به ارزشی حدود ۳۵۵ میلیارد و ۶۵۲ میلیون ریال منعقد گردید و در پایان هفته نیز سررسید آبان ماه به دوره تحویل رسید و به معاملات خود پایان داد. این در حالی است که معامله گران این هفته شاهد بازگشایی نماد معاملاتی سررسید بهمن ماه ۱۳۹۸ قرارداد آتی زیره سبز خواهند بود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش