نفت

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با یک سنت افزایش به ۶۳ دلار و ۶۴ سنت رسید

به گزارش «کالاخبر» به نقل از رویترز، پس از اظهارات مقامات آمریکایی و چینی که امیدها نسبت به انعقاد توافق تجاری در آینده نزدیک را همچنان زنده نگاه داشت، قیمت نفت روز سه شنبه ثابت بود و افزایش قیمت های جلسه قبلی تثبیت شد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با یک سنت افزایش به ۶۳ دلار و ۶۴ سنت رسید. در جلسه قبل قیمت نفت برنت ۰.۴ درصد افزایش یافته بود. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت هم پس از رشد ۰.۴ درصدی در روز دوشنبه امروز با ۵ سنت کاهش به ۵۷ دلار و ۹۶ سنت رسید.

بر اساس اعلام وزارت بازرگانی چین، مذاکره کنندگان ارشد تجاری چین و آمریکا صبح سه شنبه با یکدیگر به صورت تلفنی گفت و گو کرده اند. دو طرف تلاش دارند با انعقاد یک توافق اولیه به جنگ تجاری ۱۶ ماهه که تاثیر مخربی بر اقتصاد جهانی داشته است پایان دهند.

استفن اینز، تحلیلگر بازار نفت در موسسه آکسی تریدر گفت: «قیمت نفت به شدت از تحولات مربوط به مذاکرات تجاری تاثیر می پذیرد... خوش بینی نسبت به انعقاد یک توافق تجاری همچنان موجب تقویت قیمت نفت است

روزنامه گلوبال تایمز، وابسته به حزب کمونیست چین پیشتر گزارش داده بود که آمریکا و چین به انعقاد فاز نخست توافق تجاری نزدیک تر شده اند. با این حال این روزنامه خاطرنشان کرده که واشنگتن و پکن هنوز بر سر جزئیات یا میزان بازگشت تعرفه های وضع شده بر کالاهای چینی توافق نکرده اند. اصرار چین بر برداشته شدن تعرفه های وضع شده از سوی آمریکا بر کالاهای چینی یکی از عوامل اصلی طولانی شدن روند مذاکرات است.

در بخش عرضه، در حالی که قرار است اوپک و متحدانش روز ۵ دسامبر در وین تشکیل جلسه دهند، انتظار می رود توافق کاهش تولید تا اواسط سال ۲۰۲۰ میلادی تمدید شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش