دژپسند

وزیر امور اقتصادی و دارایی با هشدار نسبت به بالابودن ریسک سرمایه گذاری در بازار، بهترین مکان سرمایه گذاری در شرایط کنونی را بورس دانست.

به گزارش «کالاخبر»، فرهاد دژپسند، درباره افزایش نرخ ارز در روزهای اخیر گفت: براساس متغیرهای بنیادی اقتصاد نرخ دلار ۸۵۰۰ تومان است، حتی در شرایط بحرانی و افراطی نیز قیمت ارز بیش از ۹ هزار تومان نخواهد بود یعنی مطالعات و ارزیابی‌ها نرخ ارز را بین ۸۵۰۰ تا ۹۰۰۰ تومان تعیین کرده است.

وی افزود: اگرچه در برخی دوره ها شرایط بازار ارز نوسان دارد و این نوسانات کوتاه مدت و زودگذر است اما دلار بازار مطمئنی برای سرمایه گذاری نیست. پیشنهاد می شود افرادی که تمایل دارند در بازاری مطمئن و ایمن سرمایه گذاری کنند به سراغ بورس بروند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی ابراز داشت: بازار سرمایه بهترین مکان برای سرمایه گذاری است. زیرا از یک سو منابع پولی و سرمایه مردم حفظ می شود و از سوی دیگر به تولید کمک خواهد شد.

دلایل افزایش قیمت دلار به روایت بازارساز

پیش‌تر عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی در خصوص دلایل نوسانات اخیر دلار که به ۱۳۵۵۰ تومان هم رسید، گفت: صبر ما زیاد است و همانطور که در یک سال گذشته نرخ ارز را کنترل کردیم و متناسب با ارزش ذاتی آن نرخ‌ها تعدیل شد، اکنون نیز این تلاش را برای بازگرداندن ثبات به بازار ادامه می‌دهیم. امیدواری زیادی وجود دارد که شرایط به روال طبیعی گذشته باز گردد.

وی افرود: با موضوع نرخ ارز و نوسانات هیجانی برخورد نمی‌کنیم و ثبات را به بازار ارز برمی گردانیم. شوک قیمتی بنزین و فضای روانی داخل و خارج بر اقتصاد بخشی از علت این افزایش قیمت ارز بود. از طرف دیگر فضاسازی دیروز درباره لایحه بودجه و تلاش برای اعلام مشکل دار بودن بودجه، منجر به بروز شوک‌هایی از سوی طرفداران افزایش نرخ ارز رخ داد و طبق اطلاعات، شبکه‌هایی در خارج نیز برای افزایش نرخ ارز تلاش می‌کنند.

همتی ادامه داد :بی‌ثباتی عراق نیز بی‌تاثیر نبود و مقداری از صادرات را مختل کرد. علاوه بر این در پایان سال میلادی، تسویه حساب شرکت‌ها با طرف‌های خارجی افزایش یافته و منجر به رشد تقاضا شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش