• ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۹
  • کد خبر: 35398
نفت

مدیرعامل شرکت انی ایتالیا گفت میانگین قیمت نفت خام در سال ۲۰۲۰ بین ۶۰ تا ۶۵ دلار در هر بشکه خواهد بود.

 به گزارش «کالاخبر» به نقل از بلومبرگ،کلودیو دسکالزی در مصاحبه با تلویزیون بلومبرگ در دوحه گفت: با تصمیم اخیر اوپک و متحدانش برای عمیق کردن کاهش تولید خود، میانگین قیمت هر بشکه نفت خام در سال ۲۰۲۰ بین ۶۰ تا ۶۵ دلار در هر بشکه خواهد بود.

قیمت نفت برنت امسال از رکورد پایین ۵۲ دلار و ۵۱ سنت در دوم ژانویه تا رکورد بالای ۷۵ دلار و ۶۰ سنت در ۲۵ آوریل رسید. بهای معاملات نفت برنت بازار لندن روز جمعه ۶۵ دلار و ۲۲ سنت در هر بشکه بود. تولیدکنندگان اوپک و غیراوپک که به گروه اوپک پلاس معروف هستند، با هدف تثبیت بازار و مقابله با اشباع عرضه ناشی از رشد بی‌رویه تولید آمریکا و کشورهای دیگر موافقت کرده اند تولیدشان را در سه ماه نخست سال ۲۰۲۰ به میزان ۱.۷ میلیون بشکه در روز کاهش دهند.

مدیرعامل انی همچنین اظهار کرد: قیمتهای گاز طبیعی مایع در آمریکا، اروپا و ‌آسیا یکی شده و در سطح پایینی قرار دارد و با وجود دشواری پیش بینی قیمتهای LNG، کلودیو دسکالزی انتظار دارد قیمتهای LNG پایین بماند.

همچنین انی به همراه شرکتهای توتال و نواتک در سه ماهه نخست یا دوم سال ۲۰۲۰ حفاری در بلوک ۴ لبنان را آغاز خواهد کرد.

وی درباره فعالیت در کشور جنگ زده لیبی نیز گفت: اولویت انی، سلامت کارکنانش خواهد بود. این شرکت در میدان نفتی الفیل فعالیتهایی دارد. تولید این میدان هفته گذشته پس از توقف موقتی به دلیل حملات هوایی، ازسرگرفته شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش