• ۱۱ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۶
  • کد خبر: 36078
نفت

قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات دیروز با ۶۷ سنت معادل یک درصد کاهش به ۶۶ دلار رسید.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از رویترز، در آخرین روز معاملات سال ۲۰۱۹، روز سه شنبه قیمت نفت یک درصد کاهش داشت، اما به دلیل حل مناقشه تجاری میان آمریکا و چین و همچنین کاهش تولید بیشتری وعده شده توسط گروه اوپک پلاس شاهد ثبت بهترین عملکرد سالانه در طی ۳ سال گذشته بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات سال ۲۰۱۹ با حدود ۲۳ درصد رشد مواجه شد و نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم رشد سالانه ۳۴ درصدی را پشت سر گذاشت. پیشرفت اخیر در مذاکرات تجاری میان آمریکا و چین و کاهش تولید وعده شده توسط اوپک و متحدانش عامل اصلی رشد قیمت نفت در سال گذشته میلادی بود.

نتیجه نظرسنجی انجام شده توسط رویترز نشان می دهد که تحلیلگران انتظار تغییر قیمت عمده ای را در سال ۲۰۲۰ میلادی ندارند، زیرا احتمالا کاهش تولید های اوپک موجب خنثی شدن کاهش تقاضا در بازار جهانی نفت خواهد شد.

در طی سال گذشته میلادی، افزایش تولید نفت خام آمریکا کاهش تولید داوطلبانه اوپک و افت صادرات نفت ایران و ونزوئلا به دلیل تحریم های واشنگتن را خنثی کرد. تقاضای ضعیف به ویژه در اقتصادهای توسعه یافته همچنان یکی از نگرانی های عمده بازار نفت در سال جاری میلادی خواهد بود.

بنجامین لو، تحلیلگر موسسه فیلیپ فیوچرز گفت: قیمت نفت در سال آینده میلادی با برخی عوامل کاهنده نظیر افت آهنگ رشد اقتصاد جهانی و تولید بالای نفت شیل آمریکا در سه ماهه نخست سال مواجه خواهد بود.

تولید نفت خام آمریکا در ماه اکتبر به رقم بی سابقه ۱۲.۶۶ میلیون بشکه در روز رسید. انتظار می رود روند رشد تولید نفت آمریکا در سال ۲۰۲۰ کندتر شود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات دیروز با ۶۷ سنت معادل یک درصد کاهش به ۶۶ دلار رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز در پایان معاملات روز سه شنبه ۶۲ سنت معادل یک درصد کاهش داشت و به ۶۱ دلار و ۶ سنت رسید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش