نفت

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۲۱ سنت معادل ۰.۳ درصد کاهش به ۶۴ دلار و ۳۸ سنت رسید.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از رویترز، نگرانی ها از این مسئله که فاز نخست توافق تجاری میان آمریکا و چین، دو مصرف کننده بزرگ نفت جهان ممکن است منجر به افزایش تقاضا برای انرژی شود موجب شد تا قیمت نفت امروز شاهد کاهش باشد. با وجود اینکه قرار است امروز این توافق به امضا برسد، اما آمریکا قصد دارد همچنان تعرفه ها علیه کالاهای چینی را حفظ کند.

استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا روز سه شنبه گفت، با وجود اینکه قرار است توافق تجاری امضا شود تعرفه ها همچنان پابرجا خواهد ماند. این مسئله ممکن است موجب کاهش آهنگ رشد تقاضا برای نفت در چین شود، زیرا توافق تجاری موجب محدود شدن دسترسی چین به بازار دومین شریک بزرگ تجاری اش خواهد شد. تقاضای چین برای نفت عامل اصلی رشد مصرف جهانی نفت به شمار می رود.

همچنین پس از انتشار گزارش دولت آمریکا در مورد افزایش بیش از حد پیش بینی میزان تولید نفت این کشور در سال ۲۰۲۰ نگرانی ها در مورد افزایش عرضه نیز بیشتر شده است. به علاوه یک گزارش صنعتی نشان می دهد که ذخایر نفت خام آمریکا در هفته گذشته شاهد رشد بوده است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۲۱ سنت معادل ۰.۳ درصد کاهش به ۶۴ دلار و ۳۸ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم امروز با ۲۳ سنت معادل ۰.۴ درصد کاهش به ۵۸ دلار رسید.

استفن اینز، تحلیلگر بازار نفت در موسسه آکسی تریدر گفت: سرمایه گذاران نگران افزایش عرضه نفت از جانب تولید کنندگان غیراوپکی در سال جاری میلادی هستند و پس از انتشار گزارش هایی از افزایش میزان ذخایر نفتی نگرانی از مازاد عرضه بیشتر شده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری امریکا قرار است امروز در کاخ سفید فاز نخست توافق تجاری را با لیو هه، معاون نخست وزیر چین امضا کند. بر اساس این توافق چین متعهد می شود واردات انرژی از آمریکا را ۵۰ میلیارد دلار افزایش دهد. اما به گفته مقامات آمریکایی تا زمان تکمیل فاز دوم توافق، آمریکا تعرفه ها علیه کالاهای چینی را حفظ خواهد کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش