طلا

انجمن طلای چین از کاهش مصرف طلای این کشور در سال ۲۰۱۹ میلادی برای نخستین بار در سه سال اخیر خبر داده است.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از رویترز، انجمن طلای چین اعلام کرد: مصرف طلا در چین طی سال ۲۰۱۹ برای نخستین بار در سه سال اخیر کاهش یافته است. افزایش قیمت جهانی و کاهش رشد اقتصادی چین، عوامل اصلی افت تقاضای طلا به شمار می رود.

بر اساس این گزارش ، چین بزرگترین بازار طلای جهان به شمار می رود و کاهش مصرف این کشور یک سیگنال نگران کننده است.چین در سال ۲۰۱۹ میلادی حدود ۱۰۰۲.۸ تن طلا مصرف کرده است که نسبت به سال قبل از آن ۱۲.۹ درصد کاهش نشان می دهد.

رشد اقتصادی چین در سال ۲۰۱۹ به پایین ترین سطح خود در ۳۰ سال اخیر رسیده است. جنگ تجاری ۱۷ ماهه با آمریکا فشار زیادی را بر رشد اقتصادی این کشور وارد کرده است.

قیمت طلا در سال گذشته با رشد ۱۸.۳ درصدی روبرو شده است. جنگ تجاری آمریکا و چین و سیاست های انبساطی پولی بانکهای مرکزی جهان تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا داشته است.

انجمن طلای چین افزود: افزایش قیمت طلا موجب شده است تا بسیاری از سرمایه گذاران برای خرید دست نگه داشته و منتظر تحولات بعدی باشند.

مصرف جواهرات طلای چین نیز با ۸.۲ درصد کاهش به ۶۷۶.۲۳ تن رسیده است. تقاضای شمش و سکه طلا نیز با ۲۷ درصد افت به ۲۲۵.۸ تن رسیده است.

چین بزرگترین تولیدکننده طلای جهان نیز به شمار می رود و طی سال گذشته حدود ۳۸۰.۲ تن تولید داشته که نسبت به سال ۲۰۱۸ با افت ۵.۲ درصدی روبرو شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش