• ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۳
  • کد خبر: 37762
قالیباف

مدیرعامل‌ سابق بورس اوراق بهادار تهران با اشاره به فرصت ویژه تامین مالی از طریق بازار سرمایه، بر لزوم تسهیل، سرعت‌بخشی و کاهش هزینه‌های تامین مالی تاکید کرد.

به گزارش «کالاخبر»، حسن قالیباف اصل در سومین همایش تامین مالی، با اشاره به فرصت ویژه تامین مالی از طریق بازار سرمایه، بر لزوم تسهیل، سرعت‌بخشی و کاهش هزینه‌های تامین مالی تاکید کرد.

دبیر علمی سومین همایش تامین مالی افزود: با توجه به افزایش نقدینگی در کشور، نقدینگی زیادی به سمت بازار سرمایه آمده است و فرصت ویژه‌ای برای بنگاه‌های اقتصادی و نهادهایی چون شهرداری‌ها و دولت به وجود آمده تا تامین مالی کنند.

وی ادامه داد: باید به نقش ثانویه بازارهای مالی توجه بیشتری شود و فرهنگ‌سازی و آموزش صورت گیرد تا از فرصت‌های موجود در کشور استفاده شود.

مدیرعامل‌ سابق بورس اوراق بهادار تهران همچنین بر لزوم بزرگتر شدن بازار سرمایه تاکید کرد و گفت: سرریز تورم و افزایش قیمت‌ها در بازارهای مختلف به وجود آمده و بازار سرمایه نمی‌تواند این بار را به دوش بکشد و باید بزرگتر شود تا بار تأمین مالی را تحمل کند و در اقتصاد به کار ببرد.

وی گفت: کاری که لازم است در بازار سرمایه انجام شود، تسهیل، سرعت‌بخشی و کاهش هزینه‌های تامین مالی است. کاهش هزینه‌های تامین مالی موجب پیشبرد بهتر پروژه‌ها می‌شود. در حال حاضر هزینه انتشار در بازار سرمایه بالا است. اکنون نهادهای فعال در بازار سرمایه باید برای کاهش هزینه‌های تامین مالی اهتمام ورزند.

دبیر علمی سومین همایش تامین مالی با بیان اینکه تامین مالی بحثی پویاست و باید ابزارهای روز طراحی و اجرا شوند، افزود: نباید نقش هلدینگ‌ها را در تامین مالی نادیده گرفت. باید به شرکت‌های سهامی عام و هلدینگ‌های کشور تکیه بیشتری داشت و به آنها اعتماد کرد. شرکت‌های سهامی عام می‌توانند در حوزه تامین مالی در کشور نقش قابل توجهی ایفا کنند.

مدیرعامل‌ سابق بورس اوراق بهادار تهران افزود: افزایش سرمایه و افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها کار بدی نیست اما به شرطی که در کنار این کار پول تازه وارد بازار شود. جا دارد که روی افزایش سرمایه‌ها به‌خصوص از محل سلب حق تردد در بازار کار شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش