34255-801418.jpg

تازه ترین نظرسنجی کیتکو نشان می دهد که اکثر کارشناسان اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی بر این باورند که قیمت جهانی طلا در هفته آینده با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد.

به گزارش«پایگاه خبری بورس کالای ایران»، ۲۱ کارشناس ارشد اقتصادی در نظرسنجی این هفته شرکت کرده اند که از این تعداد ۱۲ نفر معادل ۵۷ درصد به افزایش قیمت طلا در روزهای آینده رای داده اند.

بر اساس این گزارش ۴ نفر معادل ۱۹ درصد نیز پیش بینی کردند قیمت طلا در هفته آتی با کاهش همراه می شود و ۵ نفر دیگر معادل ۲۴ درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا تغییر چندانی نخواهد داشت.

به نظر می رسد مهمترین عامل موثر بر افزایش قیمت طلا در روزهای آینده انتشار امارهای ضعیف و عجیب اشتغال در اقتصاد آمریکا طی ماه گذشته بوده است.

وزارت کار آمریکا اعلام کرده است که اقتصاد این کشور طی ماه می تنها ۳۸ هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است که این پایین ترین رقم از سپتامبر ۲۰۱۰ میلادی به شمار می رود.

در نظرسنجی آنلاین کیتکو نیوز نیز بیش از ۶۴۳ نفر شرکت کرده اند که از این تعداد نیز ۳۲۶ نفر معادل ۵۱ درصد به افزایش قیمت طلا رای داده اند. ۲۳۴ نفر معادل ۳۶ درصد نیز پیش بینی کردند قیمت طلا در هفته آینده کاهش خواهد یافت و ۸۳ نفر معادل ۱۳ درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا در روزهای آینده تغییر چندانی نخواهد داشت.

هفته گذشته نیز ۵۱ درصد سرمایه گذاران بین المللی به افزایش قیمت طلا رای داده بودند و ۴۵ درصد کارشناسان اقتصادی نیز معتقدند بودند که قیمت طلا با افزایش روبرو می شود.

قیمت طلا روز گذشته پس از انتشار آمارهای ناامید کننده اشتغال آمریکا با افزایش چشمگیری روبرو شد و در پایان مبادلات جمعه به بیش از ۱۲۴۴ دلار رسید. قیمت طلا در هفته ای که گذشت بیش از ۲.۲ درصد رشد داشته است.

فیل فیلین تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری پرایس فیوچرز در این باره گفت: آمارهای اشتغال آمریکا نه تنها موجب افزایش قیمت طلا شده بلکه تاثیر زیادی بر نشست آتی فدرال رزرو خواهد داشت. بعید به نظر می رسد که با انتشار این آمارهای ناامید کننده فدرال رزرو بخواهد در نشست ژوئن نرخ بهره را افزایش دهد.

فدرال رزرو آمریکا نشست دو روزه ای را در روزهای ۱۴ و ۱۵ ژوئن برگزار خواهد کرد.

 

منبع: کیتکو نیوز

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.