دژپسند

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: برای توسعه بازار سرمایه برنامه‌های جدی داریم تا این بخش از اقتصاد محل خوبی برای سرمایه‌گذاران و هم تامین مالی باشد.

به گزارش «کالاخبر»، فرهاد دژپسند در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به عرضه اولیه ۱۰درصدی سهام شستا در بورس گفت: خوشبختانه توانستیم با همکاری وزارت تعاون یکی از بزرگترین هلدینگ‌ها را در بازار سرمایه پذیرش دهیم و امروز عرضه اولیه آن در بورس انجام شد.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه اولین وجه این اقدام افزایش عمق بازار سرمایه است، گفت: این اقدام پاسخ مثبت و مناسبی به درخواست علاقه‌مندانی است که قصد سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه را دارند.

وی ادامه داد: شستا یک نهاد عمومی و غیردولتی است که با این اقدام شفافیت آن افزایش پیدا کرد و مورد رویت همه قرار گرفت.

دژپسند با بیان اینکه از دیگر وجوه عرضه سهام شستا در بورس این است که سایر بنگاه‌های بزرگ هم از این پس می‌توانند عرضه سهام در بورس را تجربه کنند، گفت: خوشبختانه استقبال از سهام شستا مورد توجه بوده و از این موضوع خوشحالم.

وی ادامه داد: عرضه سهام شستا اولین مورد نبوده و آخرین مورد هم نخواهد بود و از این پس با هماهنگی وزارت صمت و سایر نهادها، هلدینگ‌های بزرگ در بازار سرمایه عرضه خواهند شد.

وزیر اقتصاد تاکید کرد: برای اینکه واگذاری‌ها را به صورت عمومی انجام دهیم تا همه آحاد در آنها شرکت کنند، روش واگذاری را از واگذاری بلوکی و خرد به ETF تغییر دادیم تا همه بتوانند از این طریق در بورس سرمایه‌گذاری کنند و سهام بخرند.

دژپسند افزود: کسانی که برای اولین بار از این طریق خرید می‌کنند شامل تخفیف هم می‌شوند.

وی با اشاره به واگذاری تعاونی‌ها در بازار سرمایه گفت: برای توسعه بازار سرمایه برنامه‌های جدی داریم تا این بخش از اقتصاد محل خوبی برای سرمایه‌گذاران و هم تامین مالی باشد.

برچسب‌ها

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 1
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • فاطمه IR ۲۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۷
    0 0
    با سلام بنده عضو کارگزاری بانک شهر بودم و متاسفانه امروز با قطع شدن سامانه آنلاین از ساعت ۱۰ تا۱۳ متاسفانه نتونستم سهم شستا رو بخرم و این کارگزاری هم اصلا جواب نمیدن لطفاً پیگیر حق ما باشین ممنون

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش