• ۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۱
  • کد خبر: 39751
نفت

در حالی که بازارها همچنان با مازاد عرضه قابل توجه نفت و افت شدید تقاضا به دلیل شیوع کرونا مواجه اند، قیمت نفت پس از ۲ جلسه متوالی کاهش امروز اندکی ترمیم شد.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از رویترز، در حالی که قراردادهای فروش نفت خام آمریکا برای ماه می منقضی شده و اکنون قراردادهای ماه ژوئن کوتاه ترین قراردادهای فروش نفت در معاملات آتی به شمار می روند، قیمت نفت خام آمریکا پس از رسیدن به رقم های منفی در روزهای گذشته امروز شاهد رشد ۲۰ درصدی بود. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا امروز با ۲ دلار و ۵ سنت معادل ۱۸ درصد افزایش به ۱۳ دلار و ۶۲ سنت رسید. قیمت نفت برنت دریای شمال نیز که در جلسه قبل افتی ۲۴ درصدی را شاهد بود، امروز با ۴ سنت افزایش به ۱۹ دلار و ۳۷ سنت رسید.

استفن اینز تحلیلگر بازار نفت در موسسه آکسی کورپ گفت: بازارهای جهانی با کاهش موقتی اما بسیار شدید تقاضا برای نفت دست و پنجه نرم می کنند. وی نسبت به کاهش بیشتر قیمت نفت به دلیل پر شدن ظرفیت مخازن ذخیره هشدار داد.

در حالی که ویروس کرونا موجب کاهش تقاضا برای سوخت هواپیما و خودروهای سواری شده قیمت نفت بیش از ۷۰ درصد در سال جاری میلادی کاهش نشان می دهد.

عاملی که موجب رشد نسبی قیمت نفت شد، تصویب بسته محرک حدودا ۵۰۰ میلیارد دلاری در سنای آمریکا در روز سه شنبه بود. هدف از تصویب این بسته حمایت از اقتصاد آمریکا و بیمارستان های این کشور است. اکنون باید این بسته حمایتی برای تصویب نهایی به مجلس نمایندگان برود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش