• ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۶
  • کد خبر: 40187
نفت

قیمت نفت برنت امروز تا ۲۵ دلار و ۵۳ سنت پایین آمد اما بعدا با اندکی تعدیل و افت ۹۰ سنتی نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به ۲۵ دلار و ۵۴ سنت رسید.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از رویترز، در حالی که نگرانی ها در مورد تنش های تجاری میان آمریکا و چین ممکن است ترمیم اقتصادی بعد از فروکش کردن بحران کرونا را به تاخیر بیاندازد، قیمت نفت روز دوشنبه شاهد کاهش بود و بخشی از افزایش قیمت هفته گذشته را خنثی کرد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام امریکا امروز با یک دلار و ۴۶ سنت معادل ۷.۶ درصد کاهش به ۱۸ دلار و ۲۷ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت در هفته گذشته شاهد رشد ۱۷ درصدی بود.

قیمت نفت برنت هم امروز تا ۲۵ دلار و ۵۳ سنت پایین آمد اما بعدا با اندکی تعدیل و افت ۹۰ سنتی نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به ۲۵ دلار و ۵۴ سنت رسید. قیمت نفت برنت هفته گذشته پس از ۳ هفته افت متوالی شاهد رشد حدودا ۲۳ درصدی بود.

هفته گذشته و همزمان با آغاز رسمی کاهش تولید گروه اوپک پلاس و همچنین کاهش مجموعا ۸۰۰ هزار بشکه ای تولید نفت ۲ شرکت اکسون موبیل و شورون، قیمت نفت شاهد رشد قابل توجهی بود. کاهش تولید با کم شدن محدودیت های قرنطینه ای در برخی ایالت های آمریکا و شهرهای جهان همراه بود و سبب رشد نسبی تقاضا برای نفت و همچنین خوش بینی نسبت به کاهش نسبی حجم ذخایر نفتی شد.

موسسه بیکر هاگز روز جمعه اعلام کرد، شرکت های حفاری آمریکایی در هفته منتهی به اول ماه می ۵۳ سکوی حفاری نفتی را تعطیلی کرده و تعداد کل سکوها را به ۳۲۵ مورد رسانده اند که پایین ترین رقم در طی حدود ۴ سال گذشته است.

اما اظهارات دونالد ترامپ مبنی بر تهدید چین به وضع تعرفه بیشتر جهت تلافی کوتاهی در مهار کرونا بار دیگر نگرانی ها از شعله ور شدن آتش جنگ تجاری را بیشتر کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش