• ۳۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۹
  • کد خبر: 41560
نفت

قیمت نفت برنت دریای شمال امروز با ۲۹ سنت معادل ۰.۷۰ درصد رشد به ۴۱ دلار و ۸۰ سنت رسید.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از رویترز، پس از آنکه اوپک و متحدانش وعده دادند که به تعهدات خود در قالب توافق کاهش تولید عمل کنند و ۲ تاجر بزرگ نفتی گفتند تقاضا در حال ترمیم است قیمت نفت روز جمعه شاهد افزایش بود و روند افزایشی جلسه قبل را تداوم بخشید.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا امروز با ۳۲ سنت معادل ۰.۸۲ درصد رشد به ۳۹ دلار و ۱۶ سنت رسید. قیمت نفت برنت دریای شمال هم امروز با ۲۹ سنت معادل ۰.۷۰ درصد رشد به ۴۱ دلار و ۸۰ سنت رسید. قیمت هر دو شاخص نفتی روز پنجشنبه حدود ۲ درصد رشد داشت.

برنامه های عراق و قزاقستان برای جبران تولید بیش از حد مقرر شده در توافق کاهش تولید در ماه می موجب شد تا بازار نفت شاهد رشد باشد. این وعده پس از نشست یک هیئت نظارتی وابسته به گروه اوپک پلاس در مورد میزان پایبندی کشورها به مفاد توافق داده شد.

اگر تولیدکنندگان میزان تبعیت خود از توافق را در طی ۳ ماه آینده افزایش دهند بشکه های نفت بیشتری از بازار حذف خواهد شد حتی اگر اوپک پلاس توافق را پس از ماه جولای تمدید نکند.

موسسه ای ان زد در یاددداشتی نوشت، ابراز خوشنودی شرکت های ویتول و ترافیگورا در مورد رشد تقاضا برای نفت در ماه ژوئن در رشد قیمت ها موثر بوده است.

اما به گفته مایکل مک کارتی، دیگر تحلیلگر بازار نفت حجم معاملات در روز جمعه پایین است که نشان می دهد بازار نسبت به وجود هرگونه عامل افزایشی عمده متقاعد نشده است.

وی افزود، در حال حاضر نفت خام آمریکا با یک مقاومت فنی در سطح قیمت ۴۰ تا ۴۱ دلار مواجه است. تحلیلگران معتقدند در این سطح قیمت تولیدکنندگان بیشتری می توانند چاه های تعطیل شده خود را بازگشایی کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش