پلی پروپیلن

برقراری تعادل بین عرضه و تقاضا در بازارهای پلی‌اتیلن و پلی‌پروپیلن قاره آفریقا سبب بازگشت ثبات به قیمت‌های این محصولات شده است.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از نیپنا، عرضه و تقاضا در بازارهای پلی‌اتیلن (PE) و پلی‌پروپیلن (PP) آفریقا به توازن رسیده است و این شرایط سبب پایداری قیمت‌ها می‌شود، گرچه درباره این تحولات دیدگاه‌های مختلفی وجود دارد.

تقاضا برای این نوع از مواد پلیمری به‌ویژه، پلی‌اتیلن سنگین (HDPE) که برای تولید کیسه‌های آب استفاده می‌شود، در فصل بارانی سال با کاهش همراه می‌شود و باید به این نکته اشاره کرد که تقاضا برای کیسه‌های آب در فصل بارندگی به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد.

 همچنین قیمت‌ها در بازارهای پلی‌اتیلن (PE) و پلی‌پروپیلن (PP) آفریقا از ژوئن و اوایل ماه ژوئیه به دلیل افزایش هزینه‌های مواد اولیه و رشد قیمت‌ها در آسیا با افزایش همراه شد.

بر اساس این گزارش ، تخصیص محموله‌ها به قاره آفریقا کاهش یافته است زیرا عرضه‌کننگان در آسیا و ایالات متحده آمریکا توجه خود را به بازار چین متمرکز می‌کنند و این موضوع سبب شده است تولیدکنندگان در خاورمیانه در موقعیت بهتری برای تامین نیازهای قاره سیاه قرار گیرند.

این شرایط سبب کاهش رقابت قیمتی شده است، زیرا به‌طور معمول مواد اولیه خاورمیانه در محدوده‌ای مشابه پیشنهاد می‌شوند، در نتیجه دامنه محصول کاهش یافته است.با این حال، تقاضا به همان سرعت تقویت نشده، از این رو بازار متعادل‌تر شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش