پتروشیمی

تقاضای برای محصولات پتروشیمی چین در ماه جولای کاهش یافت اما کارشناسان روند بهبود تقاضا در ماه های آتی را پیش بینی می کنند.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از نیپنا، مجموع تقاضا برای محصولات پتروشیمی چین در ماه جولای تاکنون با کاهش روبه‌رو بوده است، در حالی که پیش‌بینی می‌شود عرضه افزایش یابد، این شرایط چشم‌انداز بازار در کوتاه مدت را تیره و تار می‌کند.

براساس داده‌های آی‌سی‌آی‌اس، ذخیره‌سازی‌های بیشتر محصولات شیمیایی از قبیل بنزن، پلی‌الفین‌ها، اتیلن گلیکول، استون و تولوئن در هفته منتهی به ۱۷ جولای (۲۷ تیرماه) همگی با افزایش روبه‌رو بوده است.

شاخص پتروشیمی چین آی‌سی‌آی‌اس نشان می‌دهد تقاضا برای قیمت‌های بازارهای تک محموله اندکی بهتر بوده است، این شاخص در ۲۷ تیرماه به ۸۷۷ افت کرد در حالی که در هفته منتهی به هشتم جولای (۱۸ تیرماه) این رقم ۸۹۸ بود به طوری که کمتر از به ۸۸۸.۶ به عنوان میانگین ماه ژوئن است.

این شاخص برگرفته از تحولات قیمت‌های داخلی طیف گسترده‌ای از محصولات ارگانیک و پلاستیک شامل متانول، اسید ترفتالیک خالص، پلی‌پروپیلن، پلی‌اتیلن، مونواتیلن گلیکول، زایلن مخلوط، بنزن، تولوئن، استیک اسید، استایرن، فنول، اکریلونیتریل، استون، ان-بوتانول، دو اتیل هگزانول، اکرلیک استر و پروپیلن اکساید است.

براساس این گزارش، روند خرید محصولات پتروشیمی در بازارهای تک‌محموله در پی افزایش قیمت و افزایش سطح ذخیره‌سازی‌ها و تقاضای ضعیف، کند شده است.

روند بهبود تقاضا برای بخش‌های پایین دست از قبیل صنایع خودروسازی، مبلمان و پارچه، هنوز کند است. مصرف‌کنندگان نهایی پتروشیمی نیز به‌طور کلی برای خرید تردید دارند، در حالی که ظرفیت‌های جدید در حال ورود به بازار عرضه داخلی در سه ماهه سوم را افزایش خواهد داد

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش