• ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۵
  • کد خبر: 42574
بنزن

بازارهای بنزن آسیا همگام با تحولات قیمت‌های جهانی نفت خام در حال نوسان بوده و اگرچه برخی چشم‌انداز آنرا نامعلوم می دانند اما به عقیده تولیدکنندگان روند بهبود تقاضا در آسیا تدریجی خواهد بود.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از نیپنا، بازار بنزن آسیا همگام با معاملات آتی بازارهای جهانی نفت خام و بدون جهت‌گیری قیمت قطعی به مسیر خود ادامه می‌دهد، در حالی که انتظار می‌رود در ماه آگوست محموله‌های کمتری از طریق آب‌های عمیق عرضه شود.

آمارهای آی‌سی‌آی‌اس نشان می‌دهد که قیمت در بازارهای تک‌محموله در سطوح پایین ۴۰۰ دلار به ازای هر تن بر مبنای حمل به صورت FOB در سطوح کره، در حال نوسان است.

دورنما برای تجارت در آسیا و آمریکا مثبت به نظر می‌آید، در حالی که روند تقاضا در بازارهای آمریکا نشان از بهبود دارد. یک معامله‌گر مستقر در سنگاپور گفت: در صورت باز شدن پنجره آرابیتراژ، عرضه‌کنندگان یک خروجی مهم دیگری برای محموله‌های خود خواهند داشت.

بنزن برای تولید محصولات میانی مورد استفاده در تولید پلیمرها، حلال‌ها و مواد شوینده استفاده می‌شود. در ضمن، انتظار می‌رود بسیاری از واحدهای جدید تولید بنزن چین در سه ماه سوم سال جاری میلادی به بهره‌برداری برسند که این به معنا عرضه جدید ۵۰۰ هزار تا ۶۰۰ هزار تنی است.

تاسیسات پایین‌دستی نیز برای راه‌اندازی همزمان در نظر گرفته شده است و این شرایط می‌تواند تا حدودی از نگرانی‌ها درباره مختل شدن بازار به دلیل عرضه جدید بنزن بکاهد.

یک تولیدکننده در جنوب شرق آسیا گفت: با توجه به برداشتنه شدن محدودیت‌ها و قرنطینه‌های وضع شده برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و به دنبال آن ازسرگیری زنجیره عرضه، روند بهبود تقاضا در آسیا باید تدریجی باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش