سهام

۷۴ شرکت معدن و صنایع معدنی بورسی در چهار ماه ابتدای امسال (تا پایان تیر ماه)، به فروش بیش از ۷۰هزار میلیارد تومانی دست یافتند؛ این رقم ۳۲درصد بیش از فروش دوره مشابه سال ۹۸ است.

به گزارش کالاخبر به نقل از ایمیدرو،‌ مقایسه عملکرد بین دو ماه تیر و خرداد امسال حاکی از آن است که میزان فروش تیر ماه ۱۰درصد نیز نسبت به ماه قبل از آن (خرداد)، افزایش یافت.

سرآمدان فروش

طی ماه تیر بیشترین میزان فروش از آن فولاد مبارکه بود به طوری که فروش این شرکت به ۴۸۸۴ میلیارد تومان رسید.

شرکت ملی مس با فروش ۲۷۴۴ میلیارد تومان در رتبه دوم جای گرفت. شرکت خولاد خوزستان با فروش ۱۸۹۳ میلیارد تومان در جایگاه سوم، گل گهر با فروش ۱۴۸۷ میلیارد تومان در رتبه چهارم، و ذوب آهن اصفهان با فروش ۱۴۱۷ میلیارد تومان در ردیف پنجم قرار گرفت. همچنین شرکت های چادرملو با فروش ۱۰۹۹ میلیارد،‌ فولاد کاوه جنوب با فروش ۷۴۴ میلیارد، ایرالکو با فروش ۶۹۹ میلیارد، فولاد خراسان با فروش ۶۴۷ میلیارد و فولاد هرمزگان با فروش ۶۳۸ میلیارد تومان به ترتیب در رتبه های ششم تا دهم ایستاندند.

پرفروش های چهار ماه ۹۹

در مدت چهار ماه سال ۹۹ بیشترین فروش در اختیار فولاد مبارکه با ۱۷۵۰۰میلیارد، ملی مس با ۹۱۶۲ میلیارد و خوزستان با ۶۷۰۳ میلیارد تومان قرار گرفت.

پس از آن شرکت های گل گهر با ۵۵۹۴ میلیارد و ذوب آهن با ۴۷۱۱ میلیارد تومان قرار گرفتند. همچنین چادرملو با ۳۴۷۱ میلیارد، فولاد هرمزگان با ۲۳۰۹ میلیارد، کاوه جنوب با ۲۲۹۳ میلیارد، ایرالکو با ۱۶۸۲ میلیارد و فولاد خراسان ۱۶۴۹ میلیارد تومان جزو ۱۰ شرکت پرفروش مدت مورد بررسی بودند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش