• ۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۹
  • کد خبر: 44992
ترامپ

رئیس جمهور آمریکا در توییتر اعلام کرد فرمانی را برای حمایت از صنعت نفت و گاز شیل امضا کرده است.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از ایسنا، دونالد ترامپ در توییتی نوشت: همین الان فرمانی را برای حمایت از فرکینگ و صنعت نفت و گاز امضا کردم. این به معنای مشاغل، هزینه پایین انرژی و تداوم استقلال انرژی آمریکایی است. جوی خواب آلود فرکینگ را ممنوع خواهد کرد و مشاغل انرژی آمریکایی را نابود می کند. بایدن چیزی نمی داند.

منظور رئیس جمهور آمریکا نامه ای با عنوان "یادداشت حمایت از مشاغل، فرصت های اقتصادی و امنیت ملی برای همه آمریکایی ها" بود که در آن ترامپ وزیر انرژی آمریکا را مامور کرد گزارشی درباره تاثیر اقتصادی ممنوعیت یا محدودیت قابل ملاحظه استفاده از تکنیک شکاف هیدرولیکی و سایر فناوری ها آماده کند.

ترامپ اعلام کرد این گزارش باید در مدت ۷۰ روز از زمان امضای این فرمان آماده شود. رئیس جمهور آمریکا رقیب دموکرات خود را بابت برنامه های انرژی که در صورت به قدرت رسیدن پیاده خواهد کرد، به باد انتقاد گرفته است. وی جو بایدن را متهم کرده که به دنبال نابودی صنعت نفت آمریکاست و در سخنرانی انتخاباتی در پنسیلوانیا که یکی از ایالت های کلیدی در انتخابات به شمار می رود و صنعت انرژی سهم بسزایی در تولید ناخالص داخلی آن دارد، انتقادهای بیشتری را علیه وی مطرح کرد.

از سوی دیگر، جو بایدن منکر این شده که به دنبال ممنوع کردن کلی فرکینگ است و اعلام کرده که تنها خواهان محدود شدن آن در زمین های فدرال بوده و روی حذف یارانه های فدرال برای صنعت نفت و گاز متمرکز شده است.

بر اساس گزارش اویل پرایس، مسئله انرژی در برنامه های تبلیغاتی ترامپ و بایدن، موضوع ظریفی بوده است. اگرچه نظرسنجی ها نشان می دهد که اکثر مردم آمریکا نگران تغییرات جوی هستند اما ایالت های دموکراتی وجود دارند که برای امرار معاش به تولید نفت و گاز وابسته هستند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش