احمد راستینه نماینده مجلس

احمد راستینه نماینده مردم «شهرکرد، بن و سامان» در مجلس معتقد است با طرح کمیسیون صنایع مجلس، عرضه کالاها در بورس افزایش می یابد و تعادل به بازارها برمی گردد.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از تسنیم؛ راستینه با بیان اینکه حذف واسطه‌گران در میان خریداران مواد اولیه به اصلاح قیمت‌ها می‌انجامد، اظهار داشت: متاسفانه افزایش قیمت‌ها به واسطه سیاست‌های غلط ما در بازار سرمایه که قیمت گذاری دستوری یکی از آنهاست، به وجود آمده است.
این نماینده مجلس با اشاره به عدم تامین مناسب مواد اولیه کارخانجات و نفوذ دلالان به بازار کالاها گفت: متاسفانه عدم نظارت وزارت صمت بر سهمیه مصرف کنندگان و امکان حضور واسطه ها به قصه بازار کالا تبدیل شده که باید نظارت ها در این حوزه تقویت شود.
وی تاکید کرد: عرضه مواد اولیه باید در بورس کالا انجام و کشف قیمت می شود، اما بعضا همه این مواد اولیه در بورس کالا عرضه نمی‌شود و بلکه به دست دلالان در خارج از بازار بورس کالا به فروش می‌رسند که این موضوع بیانگر عدم نظارت دقیق در بازار است.
وی تصریح کرد: متاسفانه در حال حاضر بسیاری از مسائلی که در موضوع افزایش قیمت‌ها به بهانه افزایش قیمت ارز رقم خورده به دلیل ناکارآمدی و سوء مدیریت در تنظیم بازار است از این رو متاسفانه بازار دلالی به شدت رشد کرده که برای مقابله با این موضوع طرحی در کمیسیون صنایع مجلس در حال نهایی شدن است.
این نماینده مجلس با اشاره به طرح ۵ ماده‌ای کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره عرضه فولاد در بورس کالا گفت: پیرو این طرح تنظیم، ارائه و مصرف فولاد در بورس روند منطقی را طی خواهد کرد. همچنین این طرح تلاش دارد نقش بازار بورس کالا را در شناسایی مصرف کننده واقعی، بیشتر کند که با این طرح به تعادل بازار خواهیم رسید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش