نفت

محدودیت‌های سخت اعمال شده در هند جهت مهار همه‌گیری ویروس کرونا تقاضای نفت در این کشور را ۱۰.۸ درصد در ۲۰۲۰ نسبت به ۲۰۱۹ پایین آورد. این میزان کاهش در دو دهه گذشته بی‌سابقه بوده است.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از خبرگزاری تسنیم، مصرف نفت هند در ۲۰۲۰ برای اولین بار طی بیش از دو دهه گذشته کاهش یافت که نتیجه تعطیلی کسب و کارها و بسته شدن کارخانه‌ها به خاطر همه‌گیری ویروس کرونا بوده است. بحران کرونا تقاضا برای سوخت در یکی از بزرگترین مصرف کنندگان سوخت دنیا را پایین آورده است.

کل تقاضای نفت در هند ۱۰.۸ درصد در ۲۰۲۰ نسبت به ۲۰۱۹ کاهش یافت و به ۱۹۳.۴ میلیون تن رسید که پایین ترین رقم طی ۵ سال گذشته بود. این کاهش سالانه از ۱۹۹۹ تا حالا بی‌سابقه بوده است.

مصرف سوخت توسط دومین صادرکننده بزرگ نفت در آسیا پس از وضع قرنطینه‌های سختگیرانه در ماه مارس ۷۰ درصد کاهش یافت. این کاهش نتیجه پایین آمدن میزان فرآوری سوخت و فعالیت در کارخانه‌های پتروشیمی بوده است.

محدودیت‌های سخت اعمال شده اقتصاد هند را ویران کرد. تولید ناخالص داخلی این کشور بیشترین کاهش را از ۱۹۵۲ تجربه کرد. دولت نارندرا مودی، نخست وزیر هند، برای بیرون آوردن سمین اقتصاد بزرگ آسیا از رکود، اکثر محدودیت‌های کرونایی را لغو کرده است.

با برداشته شدن محدودیت‌ها، تقاضا رو به افزایش است. مصرف ماهانه سوخت که شاخص تقاضای نفت خام است در آخرین ماه ۲۰۲۰،  ۱.۸ درصد کمتر از ۲۰۱۹ بود.

مصرف بنزین در ماه گذشته ۹.۳ به صورت سالانه افزایش داشت که نتیجه افزایش استفاده از خودروهای شخصی بود. تقاضا برای دیزل ۲.۸ درصد پایین‌تر از ۲۰۱۹ بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش